Lenovo ThinkBook Plus to laptop z dodatkowym ekranem e-ink

Lenovo ThinkBook Plus to laptop z dodatkowym ekranem e-ink

Lenovo to jedna z tych firm, które lubią eksperymentować ze swoimi komputerami, w szczególności z laptopami, co dobrze widać na tegorocznych targach CES, gdzie producent przywiózł ze sobą kilka naprawdę oryginalnych konstrukcji. Jedną z nich jest ThinkBook Plus, czyli notebook, który posiada dwa ekrany: podstawowy 13,3-calowy LCD i pomocniczy wyświetlacz e-ink na wierzchniej części pokrywy. Warto od razu podkreślić, że ze względu na wykorzystanie technologii e-ink, dodatkowy ekran nie wpłynął znacząco na grubość urządzenia. Ten dodatkowy ekran wykorzystywany może być do wyświetlania przychodzących powiadomień, czytania dokumentów, robienia notatek czy tworzenia ilustracji lub diagramów za pomocą dołączonego do zestawu rysika Lenovo Precision Pen, bez konieczności odpalania Windowsa i podstawowego panelu. Producent nie zdradził jeszcze zbyt wiele na temat tego ekranu e-ink, ale zdaje się, że korzysta on z zestawu autorskich aplikacji, więc zapewne potrzeba będzie nieco czasu, by się do niego przyzwyczaić.   

ThinkBook Plus to notebook, który posiada dwa ekrany: podstawowy 13,3-calowy LCD i pomocniczy wyświetlacz e-ink na wierzchniej części pokrywy.

Pomijając dodatkowy wyświetlacz, ThinkBook Plus to typowy laptop w aluminiowej obudowie z zawiasami pozwalającymi odchylić pokrywę o 180 stopni. Na wyposażeniu znajduje się tu 13,3-calowy panel IPA o rozdzielczości Full HD, a całość waży tylko 1,4 kg i mierzy zaledwie 17,4 mm grubości. Sercem urządzenia jest procesor Intel Core i7 10. generacji (Comet Lake) ze zintegrowaną grafiką Intel UHD Graphics oraz 8 GB lub 16 GB pamięci RAM typu DDR4. Na dane otrzymujemy dysk SSD M.2 o pojemności do 512 GB lub Intel Optane Memory H10 (połączenie szybkiej pamięci XPoint z QLC 3D NAND). Producent podaje, że notebook na jednym ładowaniu baterii 45 Wh wytrzymuje 10 godzin. Jeśli zaś chodzi o wspierane standardy łączności i dostępne złącza, to otrzymujemy Wi-Fi 6, Bluetooth 5, USB 3.1 Gen 2 Type-C, USB 3.0 Type-A, HDMI 1.4b i a 3.5 mm audio jack.

Całości dopełniają czytnik linii papilarnych oraz chip dTPM 2.0  poprawiający nasze bezpieczeństwo. Ze względu na zastosowanie zewnętrznego ekranu e-ink, Lenovo sprzedawać będzie dodatkowo specjalne etui z miękkiej mikrofibry pokrywającej gąbki. Co więcej, zakupić będziemy mogli także myszkę ThinkBook Bluetooth Silent Mouse w pasującym do całości szarym kolorze. ThinkBook Plus trafi do sprzedaży w marcu tego roku, a jego cena zaczynać będzie się od 1999 USD. Etui i myszka wycenione zostały na odpowiednio 44,99 USD oraz 39,99 USD.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo ThinkBook Plus to laptop z dodatkowym ekranem e-ink

 0