Lenovo ThinkPad P1 to najcieńsza i najlżejsza mobilna stacja robocza

Lenovo ThinkPad P1 to najcieńsza i najlżejsza mobilna stacja robocza

Lenovo właśnie zapowiedziało nową mobilną stację roboczą o nazwie ThinkPad P1, która wyposażona została w 15,6-calowy panel 4K, oferując jednocześnie wysoką wydajność i dużą mobilność. Sprzęt skonfigurować możemy z procesorami Intel Core lub Xeon (do 6 rdzeni), grafiką NVIDIA Quadro, jak również dużą ilością pamięci DRAM i pojemnym SSD. Co jednak najbardziej imponujące w tym przypadku, chińskiemu producentowi udało się dostarczyć najlżejszy oraz najcieńszy laptop w swojej klasie, jaki obecnie można dostać na rynku.

ThinkPad P1 napędzany może być przez procesory Intel Core Core i5/i7/i9 ósmej generacji lub też Xeon, które wspomagane mogą być w tym przypadku przez nawet 64 GB pamięci RAM typu DDR4-2667 (z lub bez ECC), a na dane możemy zdecydować się na SSD o pojemności do 4 TB. Warto wspomnieć w tym miejscu, że Lenovo korzysta ze modułów SO-DIMM, a nie lutowanych na stałe pamięci RAM, jak wielu innych producentów, więc bez problemu w przyszłości dokonamy upgrade’u. Jeśli zaś chodzi o grafikę, to zdecydować możemy się na dwa modele NVIDII: Quadro P1000 lub P2000. Dwie opcje otrzymujemy też w zakresie wyświetlacza, gdzie w topowej konfiguracji otrzymujemy 15,6-calowy, 10-bitowy panel IPS o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli), jasności 400 nitów i 100% pokryciu palety kolorów AdobeRGB (nie zabrakło nawet wsparcia dla wielodotyku). W tańszym wariancie sprzęt wyposażono w niedotykowy panel Full HD (1920 x 1080 pikseli) o jasności 300 nitów i 100% pokryciu palety kolorów sRGB.

Chińskiemu producentowi udało się dostarczyć najlżejszy oraz najcieńszy laptop w swojej klasie, jaki obecnie można dostać na rynku.

Lenovo ThinkPad P1 to najcieńsza i najlżejsza mobilna stacja robocza

Nie można także narzekać na obsługiwane przez ThinkPad P1 łączności, ponieważ notebook posiada kartę sieciową Intel Wireless-AC 9560 802.11ac, zapewniającą przepustowość rzędu 1,73 Gb/s na kałach 160 MHz i technologię Bluetooth 5.0. W zakresie portów możemy liczyć na dwa złącza Thunderbolt 3, wyjście HDMI 2.0, dwa USB 3.1 typu A, mini GbE (wymaga przejściówki), opcjonalny czytnik kart typu smart, czytnik kart 4w1, a całości dopełniają kamerka internetowa, czytnik linii papilarnych oraz gniazdo audio TRRS.

Lenovo ThinkPad P1 to najcieńsza i najlżejsza mobilna stacja robocza

Chiński gigant postarał się też o stosowny design i ThinkPad P1 czerpie całymi garściami z modelu ThinkPad X1. Oznacza to, że otrzymujemy czarną obudowę z włókna węglowego, zapewniającego dużą wytrzymałość, ale producent zapewnia, że urządzenie bardzo dobrze radzi sobie też z wysoką i niską temperaturą, wilgocią, grzybami, wstrząsami i innymi mało sprzyjającymi warunkami. Podobna do X1 jest też klawiatura, co powinno gwarantować wysoką ergonomię pracy. Najbardziej imponujące są jednak rozmiary urządzenia, które mierzy zaledwie 17,8 mm grubości i waży tylko 1,7 kg. Oznacza to, że laptop nie będzie dużym utrapieniem w podróży, a Lenovo nie omieszkało się pochwalić, że pod tym względem jego nowy produkt wypada po prostu najlepiej w swojej klasie. O dużej mobilności świadczy także pojemna bateria (80 Wh), a w zestawie otrzymujemy 135 W ładowarkę. Lenovo ThinkPad P1 trafi do sprzedaży pod koniec sierpnia, a jego cena zaczynać będzie się od 1949 USD.

Lenovo ThinkPad P1 to najcieńsza i najlżejsza mobilna stacja robocza

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo ThinkPad P1 to najcieńsza i najlżejsza mobilna stacja robocza

 0