Lenovo ThinkPad X1 Carbon z Thunderbolt 3 zadebiutuje na CES 2017

Lenovo ThinkPad X1 Carbon z Thunderbolt 3 zadebiutuje na CES 2017

Na styczniowych targach CES 2017 w Las Vegas najprawdopodobniej zaprezentowany zostanie Lenovo ThinkPad X1 Carbon z procesorem Kaby Lake i złączem Thunderbolt 3.

Tak wynika z przecieku, który został opublikowany przez serwis Benchlife. Wynika z niego, że urządzenie będzie wyposażone w 14-calowy ekran WQHD, czyli o rozdzielczości 2560 x 1400 pikseli. Najprawdopodobniej do sprzedaży trafi też tańsza wersja z dotykowym wyświetlaczem Full HD.

Nowy ThinkPad Carbon X1 ma być o 6 procent lżejszy i 8 procent mniejszy od swojego poprzednika. Dzięki temu w niemal identycznych rozmiarów urządzeniu uda się zmieścić ekran większy o 0,7 cala. Jednocześnie komputera cały czas ma spełniać normę MIL-SPEC, która będzie świadczyć o dużej odporności obudowy.

Dokładna specyfikacja laptopa nie jest znana. Wiadomo natomiast, że będzie wyposażony w procesor Intela 7. generacji z serii Kaby Lake. Zaoferuje także dwa złącza USB typu C z obsługą Thunderbolt 3. Jedną z opcji ma być kamera z podczerwienią, która pozwoli na logowanie przy pomocy Windows Hello. Inna to modem LTE-A.

ThinkPad X1 Carbon ma działać maksymalnie przez 15,5 godziny na jednym ładowaniu baterii, ale do tego najprawdopodobniej wymagany będzie dodatkowy akumulator. Trudno oczekiwać od wbudowanych ogniw, aby były w stanie działać tak długo z dala od gniazdka prądowego.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo ThinkPad X1 Carbon z Thunderbolt 3 zadebiutuje na CES 2017

 0