Lenovo ThinkPad X1 Fold - pierwszy komputer ze składanym ekranem już w sprzedaży

Lenovo ThinkPad X1 Fold - pierwszy komputer ze składanym ekranem już w sprzedaży

Wszystko wskazuje na to, że elastyczne, wyginane ekrany z nami pozostaną i technologia będzie rozwijana oraz przenoszona na inne obszary poza smartfonami. Producenci od niemal dekady pracują nad tą technologią, jednak dopiero teraz wyginane wyświetlacze są na tyle dopracowane, by rozpocząć komercyjną sprzedaż, ciągle trwają badania nad wprowadzeniem większej praktyczności oraz przede wszystkim trwałości. Teraz Lenovo postanowiło postawić pierwszy krok w nowej dla składanych ekranów kategorii urządzeń. ThinkPad X1 Fold jest pierwszym na świecie komputerem osobistym ze składanym ekranem.

ThinkPad X1 Fold to pierwszy na świecie komputer ze składanym ekranem, który trafił do sprzedaży. Lenovo podkreśla, że nie jest to laptop.

O ThinkPad X1 Fold słyszeliśmy już wcześniej, gdy producent zapowiadał urządzenie na targach CES 2020. Komputer zbudowano w oparciu o składany panel dotykowy OLED, który może być używany jako pojedynczy ekran 13,3 cala (rozdzielczość 2048 x 1536, jasność 300 nitów, DCI-P3 95 procent) lub dwa 9,6-calowe wyświetlacze. Jest napędzany przez procesor Intel Core i5-L16G7 z technologią Intel Hybrid oraz zintegrowaną grafiką Intel UHD Graphics i 8 GB pamięci LPDDR4X, która jest wlutowana na stałe w płytą główną, więc nie ma szans na żadną rozbudowę systemu. W urządzeniu znajduje się również aparat 5 MP oraz karta sieciowa Wi-Fi 6.

Podstawowa konfiguracja obejmuje dysk 256 GB PCIe SSD i o ile się nic nie zmieni, to urządzenie nie będzie dostarczane z żadnymi akcesoriami dodatkowymi jak rysik czy klawiatura. Jerry Paradise, wiceprezes w Lenovo PC, podkreśla jednak, że X1 Fold to nie jest laptop. "Nie zaprojektowano go tak, aby był uniwersalnym urządzeniem dla wszystkich. To koncepcja, która ilustruje przyszłość informatyki i oferuje okno na potencjał, jaki można w tej kategorii zrealizować". Lenovo ThinkPad X1 Fold trafił już do sprzedaży w formie preorderów w cenie od 2499 USD. Według strony internetowej Lenovo zostanie on wysłany w ciągu 4-5 tygodni.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo ThinkPad X1 Fold - pierwszy komputer ze składanym ekranem już w sprzedaży

 0