Lenovo tworzy atrakcyjny cenowo headset Windows Holographic

Lenovo tworzy atrakcyjny cenowo headset Windows Holographic

Lenovo to jeden z partnerów Microsoftu, którzy w przyszłości wydadzą gogle kompatybilne z technologią Windows Holographic. Chińska korporacja właśnie zademonstrowała na CES 2017 prototyp nowego zestawu do rzeczywistości mieszanej.

Urządzenie wyposażone jest w dwa wyświetlacze OLED o rozdzielczości 1440x1440. Windows Central opisuje ergonomię urządzenia jako "HoloLens dla ubogich". I w rzeczy samej, cena headsetu Lenovo ma wynieść nie więcej 400 dolarów - znacznie taniej niż high-endowe zestawy do Rzeczywistości Wirtualnej pokroju Oculus Rift czy HTC Vive, ale też służący do wyświetlania Rzeczywistości Mieszanej (Rozszerzonej) HoloLens.

Przez zastosowanie przednich kamer, zestaw Lenovo potrafi wychwytywać głębię otoczenia bez konieczności używania dodatkowych akcesoriów, jak np. Lighthouse w przypadku Vive. Wielką zaletą headsetu jest stosunkowo niewielka ilość kabli wymagana do podłączenia urządzenia - zaledwie dwa.

Chiński producent nie zamierza opracowywać dedykowanych kontrolerów, więc w przypadku tego urządzenia trzeba będzie polegać na kontrolerze Xbox One bądź innych kontrolerach zaprojektowanych specjalnie pod Windows Holographic. Headset Lenovo nie ma ustalonej konkretnej ceny ani daty wydania. Nie posiada także jeszcze nazwy. Jest on obecnie demonstrowany na CES 2017, jednak nie można skorzystać z jego możliwości Windows Holographic.

Lenovo MR Headset

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo tworzy atrakcyjny cenowo headset Windows Holographic

 0