Lenovo wycofuje ze sprzedaży wadliwe modele laptopów

Lenovo wycofuje ze sprzedaży wadliwe modele laptopów

Lenovo poinformowało o wykryciu dość poważnej wady w jednym ze swoich modeli komputerów przenośnych. Zalecany jest natychmiastowy kontakt z serwisem.

Popularny producent podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży modeli laptopów z serii ThinkPad X1 Carbon 5th Gen wyprodukowanych od grudnia 2016 do października 2017 roku. Stwierdzono, iż w nielicznych egzemplarzach wymienionych notebooków może znajdować się źle dokręcona śruba, uszkadzająca zamontowany akumulator, powodując w konsekwencji jego przegrzanie i stwarzając zagrożenie pożaru. Dotychczas Lenovo otrzymało trzy zgłoszenia dotyczące przegrzanych baterii, czego skutkiem był uszkodzony sprzęt. Na szczęście nie odnotowano jakichkolwiek wypadków, czy poważniejszych uszczerbków na zdrowiu spowodowanych przez wadliwy element. Sytuacja nie dotyczy modeli laptopów produkowanych od 1 listopada 2017 roku, więc ich posiadacze mogą spać spokojnie. 

Możliwemu uszkodzeniu uległy modele laptopów z serii ThinkPad X1 Carbon 5th Gen wyprodukowane między 2016 a 2017 rokiem

Aktualnie firma oferuje całkowicie bezpłatne przeglądy serwisowe wszystkich objętych wycofaniem notebooków, stworzonych we wskazanym wyżej terminie. Konkretne typy komputerów zidentyfikujemy na podstawie nazwy, numeru seryjnego, a także daty produkcji. Dodatkowo jeśli chcecie przekonać się, czy wasz sprzęt znajduje się na wadliwej liście, polecamy udać się pod ten adres. Co istotne, Lenovo zaleca zainteresowanym osobom kontakt z najbliższym autoryzowanym punktem serwisowym, w celu zaplanowania wizyty eksperta, który dokona dogłębnej analizy modelu laptopa, a następnie usunie występującą wadę. Jeśli więc macie poważne podejrzenia co do poprawności funkcjonowania posiadanego notebooka, zalecamy zastosowanie się do zaleceń producenta. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo wycofuje ze sprzedaży wadliwe modele laptopów

 0