Lenovo X1 Fold - "pierwszy na świecie" składany komputer w cenie...

Lenovo X1 Fold - "pierwszy na świecie" składany komputer w cenie...

Urządzenia ze składanym ekranem są obecnie modne i nietrudno zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Wiele takich gadżetów ma na celu zachowanie równowagi między tradycyjnymi smartfonami, tabletami, a nawet laptopami, umożliwiając użytkownikom przełączanie się między, wedle ich uznania. Samsung szybko próbował stać się pionierem w tym segmencie, pospiesznie wypuszczając kontrowersyjny smartfon Galaxy Fold - jak to się skończyło wszyscy pamiętamy. Lenovo poszło w ślady Samsunga, ogłaszając w zeszłym roku ThinkPad X1 Fold. Producent nie chciał dotąd zdradzić zbyt wiele ze specyfikacji sprzętowej X1 Fold. Nieznane były również jakiekolwiek unikalne funkcje urządzenia. Dostrzegliśmy wiedzieliśmy, że sprzęt będzie miał przekątną ekranu około 13,3 cala, ale to było w zasadzie tyle. Zmieniło się to podczas prezentacji CES 2020 gdzie zaprezentowano ThinkPad X1 Fold. 

X1 Fold wyceniono na 2499 dolarów, nie wiadomo jednak, czy jest ona podyktowana specyfikacją urządzenia, czy jedynie nietypową, nową formą.

Podczas imprezy Lenovo ujawniło cenę urządzenia, plany wydania urządzenia na rynek, unikalne funkcje, informacje o systemie operacyjnym i inne. Według Lenovo, X1 Fold jest pierwszym na świecie w pełni funkcjonalnym składanym komputerem z wyświetlaczem OLED. Jak można się spodziewać po nazwie, X1 Fold może przekształcać się między całkowicie płaskim urządzeniem typu tablet a tym, co jest w zasadzie mini laptopem (i różnymi innymi kształtami pomiędzy nimi). Mogą istnieć scenariusze, w których użytkownik woli dodatkową przestrzeń, jaką oferuje korzystanie z trybu pełnoekranowego, ale inne sytuacje mogą wymagać złożonego, podwójnego ekranu. Bez względu na to, jaki format jest preferowany, X1 Fold będzie dostarczany z własnym rysikiem do robienia notatek, rysowania, a nawet tworzenia w pełni cyfrowych dzieł sztuki - tak zachwala urządzenie producent.

Niektóre przykładowe scenariusze użycia składanego wyświetlacza obejmują oglądanie wykładu na jednym ekranie podczas robienia notatek na drugim, lub składanie urządzenia w celu przeczytania kilku rozdziałów ulubionej powieści, zbliżając kształt urządzenia do tradycyjnej książki.. W świecie biznesu możesz nawet uczestniczyć w rozmowie wideo w górnej połowie urządzenia i zarządzać prezentacją na dole - to zależy od ciebie, mówi Lenovo. X1 zostanie wydany z opcjonalną łącznością 5G i pełną wersją systemu Windows 10 - nie bez powodu Lenovo nazywa to pierwszym "w pełni funkcjonalnym komputerem ze składanym wyświetlaczem OLED". Obsługa systemu Windows 10X prawdopodobnie pojawi się w późniejszym terminie, co zapewni "ulepszone" możliwości składania. X1 Fold składa się z włókna węglowego, "lekkich stopów" i "luksusowej" skórzanej osłony, co powinno uczynić gadżet dość wytrzymałym. Okładka nadaje mu również wygląd przypominający notebooka, co prawdopodobnie było zamierzone ze strony Lenovo. Niestety nic nie wiemy o dalszej konfiguracji, poza tym, że będą wykorzystywane procesory Intela. Cena urządzenia w momencie premiery ma wynosić 2499 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo X1 Fold - "pierwszy na świecie" składany komputer w cenie...

 0