Lenovo Y27f - debiut na rynku monitorów dla graczy

Lenovo Y27f - debiut na rynku monitorów dla graczy

Lenovo, chiński producent kojarzony głównie z laptopami, postanowił podbić rynek monitorów dla graczy. Tak narodził się 27-calowy model Y27f, który lada chwila zawita na sklepowe półki. Urządzenie - zdaniem producenta - posiada wszystkie cechy niezbędne wyświetlaczowi dla zapalonych graczy, w tym także wysoką częstotliwość odświeżania i dynamiczną synchronizację, a jego wyjątkową cechą jest zakrzywiona matryca.

Serce konstrukcji stanowi panel typu Vertical Alignment (VA) odświeżany szczytowo z częstotliwością 144 Hz, który natywnie wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD, czyli 1920x1080 pikseli. Producent deklaruje kontrast statyczny na poziomie 3000:1 i czas reakcji równy 4 milisekundy w skali szarości (GTG). Poszczególne parametry są zatem dość standardowe. Niemniej jednak wrażenie robi duży promień krzywizny wyświetlacza R=1800, a także obecność techniki AMD FreeSync - niestety zakres operacyjny nie został ujawniony.

Nad zapewnieniem sygnału video czuwa duet gniazd: DisplayPort 1.2a oraz HDMI 1.4. Dodatkowo, na obudowie znalazł się też hub USB 3.0 z BC 1.2 skracającym czas ładowania urządzeń mobilnych. Lenovo Y27f pojawi się w sklepach jeszcze dzisiaj, w sugerowanej cenie detalicznej 399 dolarów. Po zamianie na złotówki i uwzględneniu podatku VAT, niniejsza kwota przekłada się na niecałe 1900 złotych.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo Y27f - debiut na rynku monitorów dla graczy

 0