Lenovo zamierza wejść na rynek płyt głównych? Nowe przecieki

Lenovo zamierza wejść na rynek płyt głównych? Nowe przecieki

Zdaje się, że niedługo możemy być świadkiem wejścia na rynek płyt głównych nowego potężnego gracza. Chodzi bowiem o chińskiego giganta, Lenovo. Warto jednak podkreślić, że co prawda nie jest to pierwszy raz, kiedy tego typu plotki pojawiają się w sieci, ale w odróżnieniu od poprzednich przecieków, tym razem otrzymaliśmy także swoisty dowód w postaci kilku zdjęć dwóch płyt głównych z logotypami Legion, czyli gamingowej marki Lenovo. Uwiecznione na fotografiach modele oferują niestandardowy format oraz wyposażone są w chipsety z serii 300 dla procesorów z obecnej generacji z rodziny Coffee Lake oraz 400 (B460) dla nadchodzącej serii Comet Lake-S.

Być może niedługo będziemy świadkiem wejścia na rynek płyt głównych nowego potężnego gracza, czyli marki Lenovo Legion.

Powyżej możecie zobaczyć zdjęcie, na którym porównywana jest nowsza płyta główna Blade 7000 ze swoim poprzednikiem, podkreślając różnice w ich budowie, a poniżej mamy zbliżenie na nowy model, pokazujący logotyp marki Legion oraz rozbudowaną sekcję wokół gniazda procesora. MOBO zdaje się być wyposażone w większość nowoczesnych funkcji spodziewanych po przyzwoitych modelach ze średniej i górnej półki. Oznacza to cztery sloty DIMM na pamięci RAM, sekcję zasilania w układzie 8+2, radiatory pokrywające obszary VRM, PCH i PCIe, trzy sloty M.2 (dwa na dyski półprzewodnikowe i jeden na kartę sieciową), 5.1-kanałowe wyjście audio i interfejs USB typu C.   

Warto jednak przypomnieć, że Lenovo sprzedaje gotowe zestawy desktopów z rodziny Blade i chiński producent ostatnio zapowiedział nawet aktualizację serii 7000, wprowadzając w niej procesory Intel Coffee Lake (konkretnie model Core i7-9700F). Bardzo prawdopodobne jest więc, że firma prezentowała możliwości nadchodzącego modelu Blade 7000 w porównaniu do poprzednika. Niewykluczone jest jednak, że Lenovo zdecyduje się w końcu na wypuszczenie samodzielnych płyt głównych, tym bardziej, że to co widzimy prezentuje się naprawdę dobrze i zapewne mogłoby skusić wielu fanów tego producenta. Ciekawi jesteśmy też co, producent przygotowałby w high-endowym segmencie, tworząc płytę z chipsetem Z490.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo zamierza wejść na rynek płyt głównych? Nowe przecieki

 0