Lenovo zwiastuje nadejście gamingowego smartfona marki Legion

Lenovo zwiastuje nadejście gamingowego smartfona marki Legion

Zdaje się, że Lenovo zamierza powalczyć w segmencie gamingowych smartfonów. Już w ubiegłym roku chiński gigant zasugerował, że rozszerzy swoją markę Legion, w ramach której oferuje produkty dla graczy (w tym komputery stacjonarne i laptopy), o smartfon, a teraz firma praktycznie potwierdziła nadejście gamingowego telefonu. W serwisie społecznościowym Weibo pojawił się bowiem post Lenovo, który zwiastuje smartfon dla graczy wyposażony w topowy procesor Qualcomm na ten rok, czyli Snapdragon 865. Nie wiemy jeszcze jednak, jak będzie wyglądał ten sprzęt, ale zaprezentowana grafika zdaje się wskazywać na obecność podświetlanego elementu w kształcie litery Y, który zapewne trafi na tylny panel telefon.

Na Weibo pojawił się bowiem post Lenovo, który zwiastuje smartfon dla graczy wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865.

   

Poza procesorem, jedyną potwierdzoną informacją na temat gamingowego smartfona Legion jest obecność modemu 5G (który posiadać będzie każdy telefon wyposażony w Snapdragona 865). Urządzenie Lenovo powinno dołączyć do coraz tłoczniejszego grona gamingowych smartfonów, ponieważ takowe modele posiadają już Asus, Razer, Xiaomi (w ramach marki Black Shark) czy Nubia (Red Magc), oferując nierzadko wiele dodatkowych funkcji skierowanych właśnie bezpośrednio do graczy. Mowa tu o wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu (to akurat może być tegorocznym trendem we wszystkich flagowych modelach), zaawansowanym chłodzeniu (cieczą lub nawet aktywne), dodatkowych przyciskach czy licznych dodatkowych akcesoriach w postaci nakładek na telefon.

Na chwilę obecną nie wiemy jednak, czym wyróżniać ma się smartfon Legion na tle rywali i jakimi cechami Lenovo promować będzie ten produkt poza high-endową wydajnością. Gamingowe smartfony mogą mieć jednak w tym roku mocno pod górkę, ponieważ wydajność „zwykłych” flagowców jest w zupełności wystarczająca na mobilne gry, tego typu słuchawki posiadają mnóstwo pamięci RAM, a ostatnio także i wyświetlacze o wysokim odświeżaniu (serie Samsung Galaxy S20 i Xiaomi Mi 10 otrzymały 120 Hz panele AMOLED). Nie wiemy także, czy gamingowy smartfon Lenovo dostępny będzie oficjalnie poza Chinami. Tym bardziej, że firma stara podbijać się zachodnie rynki bardziej za pomocą posiadanej przez siebie marki Motorola. Wszystko powinno się wyjaśnić wkrótce po oficjalnej prezentacji urządzenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo zwiastuje nadejście gamingowego smartfona marki Legion

 0