Lepiej zarobić fortunę na oprogramowaniu na iOS niż Androida

Lepiej zarobić fortunę na oprogramowaniu na iOS niż Androida

Firma analityczna Sensor Tower zbadała ostatnio rynek aplikacji mobilnych i opublikowała raport zawierający listę firm, których zarobki z rynku urządzeń przenośnych przekroczyły milion dolarów. Dominowali w nim deweloperzy na platformę iOS.

Już wcześniej analitycy Sensor Tower dowiedli, że posiadacze produktów Apple wydają proporcjonalnie najwięcej pieniędzy na oprogramowanie w przeliczeniu na urządzenie (przeciętnie 40 USD rocznie). Tym razem dowiadujemy się o innych trendach. Po pierwsze, jeśli chodzi o zyski, 66 wydawców przekroczyło próg 1 mln dolarów, co jest wynikiem niemal dwukrotnie lepszym niż w 2015. Dla porównania na Androidzie jedynie 39 firm mogło pochwalić się takim wynikiem. Apple dominuje w kwestii monetyzacji pomimo znacznie większej ilości urządzeń z systemem operacyjnym Google. Co prawda Android wykazał w zeszłym roku, że sprawy uległy poprawie, ale gigant z Cupertino może czuć się niezagrożony.

Statystyki Sensor Tower wykazały, że wśród najlepiej zarabiających twórców oprogramowania na iOS mamy większe spektrum rodzajów oferowanych przez nich aplikacji 

Z zestawienia wynikło także, że deweloperzy na iOS są znacznie mniej monotematyczni niż w przypadku OS-a Google. Jedynie 47% firm z dochodami powyżej miliona dolarów zajmowało się głównie grami. 12% z nich tworzyło aplikacje społecznościowe, a po 8% rozrywkowe i lifestyle'owe. W gronie "milionerów" znaleźli się także twórcy aplikacji do randkowania. Na Google Play z kolei proporcje te były zgoła inne - aż 75% najbardziej dochodowych deweloperów parało się grami. Jedynie po 5% ogółu stanowili twórcy aplikacji społecznościowych i multimedialno-rozrywkowych. Na App Store największą furorę zrobiły gry takie, jak PokerStars Poker, Ark of War i Block! Hexa Puzzle. Z kolei na Google Play były to: Two Dots, King of Thieves oraz Vainglory.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lepiej zarobić fortunę na oprogramowaniu na iOS niż Androida

 0