LG 34GP83-B - nowy ultraszeroki monitor Nano IPS dla wymagających graczy

LG 34GP83-B - nowy ultraszeroki monitor Nano IPS dla wymagających graczy

LG rozszerzyło swoją ofertę o nowy ultrapanoramiczny monitor dla graczy, 34GP83-B. Podobnie jak LG 34GN850, nowość koreańskiego producenta oferuje panel Nano IPS z szybkim czasem reakcji, kompatybilność z techniką NVIDIA G-Sync i wysoką częstotliwością odświeżania. LG chwali się, że monitor dostarcza graczom “najnowszy hardware, mocną specyfikację, ergonomię i elegancki design, zapewniając najlepsze doświadczenia” dopełniające gamingowy zestaw. Przejdźmy jednak do konkretów, ponieważ z tego marketingowego opisu tak naprawdę niewiele wynika. LG 34GP83-B to 34-calowy model o szerokich proporcjach 21:9. Jego zakrzywiona matryca Nano IPS oferuje rozdzielczość 3440 x 1440 pikseli i odświeżanie 144 Hz (po OC nawet 160 Hz), a jej czas reakcji plamki to jedynie 1 ms (GtG), więc mówimy tu o poziomie paneli TN.

LG 34GP83-B oferuje panel Nano IPS z szybkim czasem reakcji, kompatybilność z techniką NVIDIA G-Sync i wysoką częstotliwością odświeżania.

LG 34GP83-B - nowy ultraszeroki monitor Nano IPS dla wymagających graczy

Jak przystało jednak na IPS, możemy cieszyć się szerokimi kątami widzenia (178 stopni zarówno w pionie, jak i poziomie) oraz bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów. 10-bitowy panel zapewnia aż 98% pokrycie palety DCI-P3, mówimy więc o szerokogamutowym wyświetlaczu, a producent oferuje ponadto fabryczną kalibrację. Kontrast jest zaś standardowy dla tej technologii, gdyż wynosi 1000:1, a maksymalna jasność to 400 nitów, co pozwoliło na uzyskanie certyfikatu VESA DisplayHDR400 i tym samym zapewnienie podstawowego wsparcia dla szerokiego zakresu tonalnego (HDR). Gracze docenią zapewne także obecność AMD FreeSync (Premium) i kompatybilność z NVIDIA G-Sync, dzięki czemu nie muszą się obawiać stutteru i tearingu podczas rozgrywki, niezależne od tego, kartę graficzną którego z dwóch wiodących producentów posiadają w swoim PC. 

LG 34GP83-B - nowy ultraszeroki monitor Nano IPS dla wymagających graczy

Z innych gamingowych funkcji warto także wspomnieć o Dynamic Action Sync, które redukować ma input lag, Black Stabilizer poprawiającym widoczność w zaciemnionych obszarach oraz celowniku naekranowym. W pracy przy monitorze docenimy zaś tryb czytelnika (redukcja niebieskiego światła) i technologię flicker-free, która eliminuje migotanie obrazu. 34GP83-B wyposażono w dwa porty HDMI, jeden DisplayPort, gniazdo słuchawkowe minijack oraz koncentrator z portami USB. Podstawa monitora umożliwia tylko dostosowanie wysokości i odchylenie ekranu, ale ergonomię można poprawić stosując uchwyt w standardzie VESA 100x100. LG 34PG83-B wyceniony został na 999,99 USD i jest już dostępny w przedsprzedaży w USA. Wkrótce powinien zawitać także do Europy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG 34GP83-B - nowy ultraszeroki monitor Nano IPS dla wymagających graczy

 0