LG 34UC89G-B - zakrzywiony gamingowy monitor 21:9 z panelem IPS

LG 34UC89G-B - zakrzywiony gamingowy monitor 21:9 z panelem IPS

Na rynku znaleźć można już całe zatrzęsienie monitorów skierowanych do graczy, ale LG rozszerzyło właśnie swoją ofertę o ciekawy model o nazwie 34UC89G-B, któremu zdecydowanie warto przyjrzeć się nieco bliżej.

Jest to urządzenie z zakrzywionym ultrapanoramicznym wyświetlaczem o przekątnej 34 cale i rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli. Co więcej, wyposażono je w matrycę IPS, a nie zdecydowanie częściej spotykaną w przypadku gamingowych monitorów o wysokim odświeżaniu TN. 34UC89G-B pochwalić może się częstotliwością odświeżania na poziomie aż 144 Hz, możemy więc liczyć na naprawdę płynny obraz, który za sprawą zakrzywienia ekranu i jego proporcji 21:9 zapewniać ma nam doskonałe pole widzenia. Jak przystało na technologię IPS, oferuje ona szerokie kąty widzenia (178° zarówno w pionie, jak i poziomie) i bardzo dobre odwzorowanie kolorów, a maksymalna jasność wynosi tu 300 cd/m², natomiast czas reakcji plamki to 5 ms (GTG). Koreański producent zadbał także o wsparcie dla technologii Nvidia G-Sync, która eliminować ma przycięcia i efekt rwania obrazu.

LG 34UC89G-B to niewątpliwie ciekawy monitor dla graczy, którzy nie przepadają za matrycami TN i szukają sprzętu z panelem IPS i wysoką częstotliwością odświeżania. W gratisie otrzymujemy zaś zakrzywiony ekran ultrapanoramiczny ze wsparciem dla G-Sync

Jako że mamy do czynienia ze stricte gamingowym modelem, producent nie zapomniał o dodatkowych funkcjach skierowanych do graczy. Warto wspomnieć choćby o Dynamic Action Stabilizer, które zapewnia dobrą widoczność nawet w najciemniejszych zakątkach scen, a Dynamic Action Sync niwelować ma opóźnienia, byśmy mogli błyskawicznie reagować na wydarzenia na ekranie. Funkcja Crosshair umieszcza natomiast programowy celownik na środku ekranu, zwiększając celność w strzelankach pierwszoosobowych. Jeśli zaś chodzi o dostępne złącza, możemy liczyć na DisplayPort 1.2 i HDMI 1.4a, a nie zabrakło też dwóch portów USB 3.0. Oficjalna cena monitora to 999 USD, a w naszym kraju przekłada się to na 3899 PLN. Jego sprzedaż ruszyć ma w połowie przyszłego miesiąca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG 34UC89G-B - zakrzywiony gamingowy monitor 21:9 z panelem IPS

 0