LG Display prezentuje grające panele, które mają zrewolucjonizować audio w samochodach

LG Display prezentuje grające panele, które mają zrewolucjonizować audio w samochodach

LG Display niedawno pochwaliło się elastycznymi, rozciągliwymi wyświetlaczami LCD, ale koreański gigant nie zamierza na tym poprzestawać i właśnie zaprezentował kolejne innowacyjne rozwiązanie, a mianowicie supercienki panel robiący za głośnik, przeznaczony do instalacji we wnętrzach samochodów.

Technologia Thin Actuator Sound Solution została opracowana we współpracy z „globalną firmą audio” (LG nie ujawniło jej nazwy), jako zamiennik tradycyjnych głośników w samochodach. W systemie zrezygnowano ze zwykłych cewek drgających, stożków i magnesów, które można znaleźć w większości głośników, zamiast tego zastosowano cienką powłokę wykorzystującą wzbudnicę. Według firmy pozwala to wprowadzić w wibracje panele i różne materiały wewnątrz karoserii, zapewniając „bogate, immersyjne wrażenia dźwiękowe 3D”. Co więcej, tego typu rozwiązanie ma być praktycznie niewidoczne dla użytkowników. 

Technologia Thin Actuator Sound Solution została opracowana przez LG Display we współpracy z „globalną firmą audio”, jako zamiennik tradycyjnych głośników w samochodach.

LG Display prezentuje grające panele, które mają zrewolucjonizować audio w samochodach

Dzięki niewielkim wymiarom paneli (15 x 8,9 cm i grubości zaledwie 0,25 cm) i wadze 40 gramów można je ukryć w częściach wnętrza samochodu, takich jak deska rozdzielcza, podsufitka, słupek i zagłówki. Według LG zwalnia to miejsce normalnie zajmowane przez głośniki „bez uszczerbku dla jakości dźwięku”.

Technologia nie jest całkiem nowa, ponieważ widzieliśmy podobne wibrujące panele stosowane w telewizorach OLED firmy Sony i samego LG. Jednak wnętrza samochodów to nowe zastosowanie, które przynosi wymierne korzyści, jeśli twierdzenia LG Display dotyczące jakości dźwięku są prawdziwe. Być może wkrótce przekonamy się sami, ponieważ LG ma zaprezentować tę technologię na targach CES 2023 (a te są tuż za rogiem!). Producent zapewnił ponadto, że głośniki zostaną wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2023 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG Display prezentuje grające panele, które mają zrewolucjonizować audio w samochodach

 0