LG Display zapowiada 27-calowy panel OLED o odświeżaniu 480 Hz

LG Display zapowiada 27-calowy panel OLED o odświeżaniu 480 Hz

Firma planuje sprzedać panel producentom, którzy będą wykorzystywać tę technologię w swoich gamingowych monitorach.

LG Display właśnie ogłosiło, że ​​na targach CES 2024 w Las Vegas zaprezentuje zupełnie nowy 27-calowy wyświetlacz OLED QHD o częstotliwości odświeżania 480 Hz. Firma nazywa go pierwszym w branży i przekonuje, że rozpocznie on „nową erą OLEDów”. Panel ten został opracowany przez LG Display, a nie LG, więc niekoniecznie trafi on do monitorów LG (choć jest to wielce prawdopodobne), ale będzie sprzedawany innym firmom do wykorzystania w ich przyszłych monitorach do gier.

LG Display właśnie ogłosiło, że ​​na targach CES 2024 w Las Vegas zaprezentuje zupełnie nowy 27-calowy wyświetlacz OLED QHD o częstotliwości odświeżania 480 Hz.

480 Hz to niesamowicie szybka częstotliwość odświeżania i osoby, które zdecydowały się na zakup zeszłorocznych modeli z panelami 240 Hz, mogą poczuć się nieco rozczarowane. Ten najnowszy panel OLED charakteryzuje się ponadto rozdzielczością QHD (2560 × 1440 pikseli) i czasem reakcji wynoszącym zaledwie 0,03 ms, co według producenta jest najszybszym z „dowolnych paneli dostępnych obecnie na rynku” i trudno się z tym nie zgodzić.

LG Display obiecuje także lepszą jakość obrazu dzięki autorskiej technologii META, której nie należy mylić z inną Metą. Technologia ta obejmuje układ mikrosoczewek, aby zmaksymalizować emisję światła z panelu OLED i zminimalizować odbicia zewnętrzne. Powinno to być szczególnie pomocne podczas poruszania się po ciemniejszych niż przeciętne środowiskach rozgrywki.

Firma twierdzi, że ten wyświetlacz emituje „najniższy poziom niebieskiego światła w branży”, czyli około połowę mniej niż standardowe wyświetlacze LCD. Jest to oczywiście przydatne, aby zminimalizować zmęczenie oczu, ale działa również w celu zmniejszenia migotania.

LG Display zapewnia też, że panel ten zacznie pojawiać się w produktach w pierwszej połowie roku, choć firmy partnerskie nie zostały jeszcze ogłoszone. To nie jedyny panel 480 Hz, który LG zaprezentuje na tegorocznych targach CES. Producent pokaże bowiem także nowe wyświetlacze pracujące z częstotliwością 480 Hz w rozdzielczości Full HD i 240 Hz w rozdzielczości 4K.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG Display zapowiada 27-calowy panel OLED o odświeżaniu 480 Hz

 0