LG DualUp: monitor wyższy niż szerszy trafia na rynek

LG DualUp: monitor wyższy niż szerszy trafia na rynek

Firma LG odkryła, że ​​niektórzy klienci mogą potrzebować monitora, który wbrew obecnym trendom nie będzie zajmował jak najwięcej miejsca w poziomie, jednocześnie nie oferując za wiele w pionie, tylko zaoferuje wysoką rozdzielczość pionową. Przy parametrach 2560 x 2880 mamy tutaj zasadzie dwa wyświetlacze Quad HD jeden na drugim.

LG DualUp 28MQ780 został pokazany w zeszłym roku, ale teraz w końcu jest wprowadzany na rynek. Monitor ma proporcje 16:18 i rozdzielczość 2560 x 2880, co oznacza, że ​​ten sam obszar osiągnęlibyśmy z dwoma monitorami z Quad HD ustawionymi pionowo, ale DualUp oczywiście zaaranżuje to w ramach jednego wyświetlacza.Urządzenie wyceniono na 700 dolarów i jest sprzedawane bezpośrednio na LG.com lub u autoryzowanych dealerów. Producent określa ten monitor jako Square Double QHD i przedstawia go jako urządzenie peryferyjne przeznaczone przede wszystkim dla twórców treści. W końcu wyświetlacz o proporcjach 16:18 nie będzie zbytnio nadawał się do gier, które nie są przystosowane do takich proporcji - choć myśl o włączeniu na tym monitorze jakiejś strategii RTS jest kusząca. 

LG DualUp 28MQ780 to bardzo nietypowy monitor, który jest wyższy niż szerszy, jednak dla twórców treści będzie to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż tradycyjny monitor, nawet z opcją pivot.

Jak sugeruje oznaczenie LG 28MQ780, jest to monitor o przekątnej 28 cali, a jeśli podzielimy go poziomo na dwie powierzchnie, to każda będzie miała przekątną 21,5”, co oznacza, że ​​rozdzielczość na takiej powierzchni jest naprawdę przyzwoita. Wykorzystano tu technologię Nano IPS, dzięki której DualUp może pochwalić się 98% pokryciem przestrzeni barw DCI-P3 oraz wsparciem HDR10. Współczynnik kontrastu to 1000:1, a maksymalna jasność 300 nitów  czas reakcji GtG 50 5 ms - parametry mocno przeciętne, jednak jak wspomnieliśmy, nie jest to monitor gamingowy, więc LG nie zaprzątało sobie głowy nawet odświeżaniem wyższym niż 60 Hz.

Monitor oferuje jednak dodatkowe funkcje, dzięki czemu możemy podzielić obszar na dwa wirtualne monitory, każdy z osobnym źródłem sygnału. Urządzenie posiada również zintegrowany przełącznik KVM, dzięki czemu będziemy mogli łatwo sterować dwoma komputerami za pomocą jednego zestaw urządzeń peryferyjnych.Monitor ten potrafi też automatycznie dostosować jasność do otaczającego oświetlenia, oferuje tryb redukujący migotanie oraz światło niebieskie. Urządzenie można obracać, dzięki czemu proporcie zmienią się na bardziej tradycyjne oraz regulować w pionie. Producen zadbał o hub USB, dwa głośniki 7 W, a także interfejs USB-C obsługujący DP Alt i zasilanie dodatkowego urządzenia do 90 W.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG DualUp: monitor wyższy niż szerszy trafia na rynek

 0