LG G7 z premierą w kwietniu. Kiedy pojawi się w sklepach?

LG G7 z premierą w kwietniu. Kiedy pojawi się w sklepach?

LG potwierdziło południowokoreańskim mediom, że ich nowy flagowiec G7 zostanie oficjalnie zaprezentowany pod koniec kwietnia tego roku. Zamówienia będzie można składać już tydzień po prezentacji.

Jeszcze w tym miesiącu LG pokaże nową odsłonę swojego flagowca z serii G i choć zamówienia będzie można składać również jeszcze w kwietniu, to na półkach sklepowych w Korei nie pojawi się wcześniej niż w drugiej połowie maja, a w pozostałej części świata zapewne jeszcze później. LG prawdopodobnie nazwie swoje nowe urządzenie po prostu G7, choć pojawiają się pogłoski, że w celu podkreślenia wykorzystania AI w nowym urządzeniu, smartfon ten będzie się nazywać LG G7 ThinQ. Nowy flagowiec będzie zapewne pierwszym smartfonem wyposażonym w ekran M-LCD o proporcjach 18:9, który według danych producenta ma być o 35% bardziej energooszczędny w porównaniu do typowych wyświetlaczy LCD.

LG G7 ma być kolejnym wcieleniem popularnej i cenionej serii smartfonów


Technika produkcji M-LCD zakłada obecność białych pikseli, które emitują światło do obecnych pikseli RGB (red, green, blue), co powinno znacznie poprawić ogólną jasność ekranu. W przeciwieństwie do paneli OLED, koszt wyprodukowania M-LCD jest niższy, choć LG oczekuje podobnego poziom efektywności oraz jakości. Co więcej LG poinformowało, że G7 będzie rozsądnie wyceniony, ponieważ firma zdecydowała się obniżyć koszty produkcji, rezygnując z panelu OLED na rzecz właśnie M-LCD. Z innych ważnych zmian warto wspomnieć o dodaniu funkcji opartych o sztuczną inteligencję, które można znaleźć w urządzeniach ThinQ. Spodziewane jest również, że w LG G7 z tyłu pojawi się podwójny aparat ze światłem f/1.5, co pozwoli na lepsze i jaśniejsze zdjęcia. Niestety (choć to kwestia gustu) kontrowersyjne wycięcie u góry wyświetlacza ma być obecne. Sercem urządzenia ma być potężny procesor Snapdragon 845 pracujący z 6 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono 64 GB pamięci w modelu G7 oraz 128 GB w modelu G7 Plus.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG G7 z premierą w kwietniu. Kiedy pojawi się w sklepach?

 0