LG G8 otrzyma ekran emitujący dźwięk? LG wyprzedzi Samsunga?

LG G8 otrzyma ekran emitujący dźwięk? LG wyprzedzi Samsunga?

Lata ciężkiej pracy producentów smartfonów w końcu zaczynają przynosi prawdziwe rezultaty w tym roku. Wreszcie otrzymujemy prawdziwie bezramkowe wyświetlacze i dzięki przełomowym technologiem jak umieszczanie kamery w otworze w wyświetlaczu oraz ekranem emitującym dźwięk, ramki przestają niemalże istnieć. Samsung i LG jednocześnie pracują nad dostarczeniem działającego urządzenia z technologią SoD (Sound on Display), które mogliby pokazać podczas tegorocznych targów CES 2019, jednak to podobno LG ma większe szanse na wprowadzenie tego rozwiązania na rynek jako pierwsze. Technologia Sound on Display może pojawić już w nadchodzącym flagowcu LG G8.

LG G8 prócz nowinek jak SoD, ma dodatkowo otrzymać potrójny aparat. Spodziewać się możemy teleobiektywu?

Samsung najprawdopodobniej pokaże działający prototyp smartfona z rodziny Galaxy w technologią Sound on Dispaly również podczas CES 2019. Wszystko wskazuje jednak na to, że południowokoreański gigant nie jest gotowy do wprowadzenia tej nowości na rynek masowy i nadchodzący Galaxy S10 będzie prawdopodobnie korzystał jeszcze z tradycyjnych głośników. LG jest w takim razie o krok przed Samsungiem, bo według najnowszych przecieków, których sprawcą jest dość wiarygodne źródło branżowych pogłosek - Steve H., nadchodzący G8 będzie posiadać SoD. Jeśli faktycznie informacje te się potwierdzą, to LG G8 może mieć stosunek wielkości wyświetlacza do wielkości obudowy w rewelacyjnych proporcjach. Póki co nie wiadomo jednak, czy firma zdecyduje się na zastosowanie kamery w otworze w wyświetlaczu, z pewnością nie spodziewamy się ujrzeć tam notcha, który był tylko chwilową modą.

Technolgia Sound on Display nie jest jednak całkowitą nowością i kilku producentów wprowadziło już ją wcześniej w swoich urządzeniach. LG posiada ekrany emitujące dźwięk w telewizorach Crystal Sound OLED. Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, to SoD występuje w Xiaomi Mi MIX, Sharp Aquos Crystal oraz Vivo Nex, co kolejny raz pokazuje, że chińskie firmy potrafią wyprzedzić wielkich gigantów branży. Niestety w przypadku Mi MIX nie do końca wszystko poszło zgodnie z planem, bo urządzenie cechowało się kiepską jakością dźwięku. Oby tylko wprowadzenie nowych technologii nie odbiło się niekorzystnie na cenie LG G8, zwłaszcza że LG nie cieszy się opinią producenta, który dobrze wycenia swoje urządzenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG G8 otrzyma ekran emitujący dźwięk? LG wyprzedzi Samsunga?

 0