LG G8X ThinQ - nowy flagowiec z poprawioną wersją dodatkowego ekranu

LG G8X ThinQ - nowy flagowiec z poprawioną wersją dodatkowego ekranu

Targi IFA co roku przynoszą sporo zapowiedzi nowych smartfonów i nie inaczej jest w tym roku. Koreańskie LG zdecydowało się pokazać nowy model z flagowej serii G na berlińskiej imprezie. Przy okazji producent pochwalił się także udoskonaloną wersją dodatkowego ekranu LG Dual Screen. Firma twierdzi, że zarówno telefon, jak i dodatkowy ekran zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu nowych możliwości pracy wielozadaniowej, wygodnym odtwarzaniu multimediów oraz korzystaniu z serwisów społecznościowych. Zacznijmy właśnie od LG Dual Screen, którego pierwsza generacja prezentowana była podczas targów MWC 2019 w Barcelonie. LG postanowiło wsłuchać się w opinie użytkowników i w związku z tym wprowadziła kilka udoskonaleń, takich jak zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 2,1 cala, który pozwala na sprawdzanie aktualnej godziny, daty, stanu naładowania baterii, powiadomień oraz innych użytecznych informacji bez konieczności otwierania Dual Screen. Pierwsza generacja LG Dual Screen miała z góry zaprojektowane dwa możliwe kąty otwarcia, natomiast nowy ekran Dual Screen jest wyposażony w zawiasy o kącie obrotu 360 stopni, które umożliwiają ustawianie wyświetlacza w dowolnym położeniu – tak jak w laptopie.

LG chwali się, że zarówno telefon, jak i dodatkowy ekran zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu nowych możliwości pracy wielozadaniowej, wygodnym odtwarzaniu multimediów oraz korzystaniu z serwisów społecznościowych.

LG G8X ThinQ - nowy flagowiec z poprawioną wersją dodatkowego ekranu

G8X ThinQ oraz LG Dual Screen wyposażone są w takie same ekrany, wykonane w technologii OLED. Ponadto, zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych pozwala na wygodne odblokowywanie smartfona nawet wtedy, gdy Dual Screen jest całkowicie odchylony. Automatyczna regulacja jasności wyświetlacza smartfona nie jest niczym nowym, jednak w smartfonie G8X ThinQ czujnik oświetlania zewnętrznego wykorzystywany jest również do regulowania kontrastu, tak aby zapewnić dobrą widoczność detali i zmniejszyć zmęczenie wzroku. Obiektyw przedniego aparatu umieszczono w notchu w kształcie kropli. Mocną stronę LG G8X ThinQ stanowić mają też możliwości fotograficzne, ponieważ jego przedni aparat o rozdzielczości 32 MP wyposażono w matrycę, w której pojedynczy piksel ma wielkość 1,6μm i pod względem jakości zdjęć podobno dorównuje tylnym aparatom smartfona. Ponadto, funkcja Reflector Mode umożliwia regulowanie barwy oświetlania do upodobań lub nastroju użytkownika, pozwalając na wykonywanie idealnych, wyraźniejszych i ostrzejszych zdjęć selfie nawet w ciemności. Nowy smartfon LG jest też wyposażony w funkcję AI Action Shot, która wykrywa i kompensuje ruch fotografowanego obiektu ustawiając czas migawki 1/480 s, by uzyskać wyraźne zdjęcia obiektu znajdującego się w ruchu.

LG G8X ThinQ - nowy flagowiec z poprawioną wersją dodatkowego ekranu

Smartfony LG od dawna wyróżniają się pod względem jakości odwarzanego dźwięki i nie inaczej ma być i tym razem. Dwa głośniki o mocy 1,2 W odtwarzać mają mocny, idealnie zrównoważony dźwięk stereofoniczny, natomiast 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad dostrojony przez firmę Meridian Audio sprawia, że pod względem jakości dźwięku nowy smartfon LG nie ustąpi swoim poprzednikom. Ponadto, smartfon został wyposażony w mikrofon, który automatycznie włącza się podczas nagrywania filmów i rejestruje dźwięk o wysokich detalach. Warto też wspomnieć, że zmieniono sposób podłączania dodatkowego ekranu Dual Screen i zamiast styków Pogo Pin zastosowano złącze USB. Poza tym jak na tegorocznego flagowca przystało, G8X ThinQ napędzany jest przez Snapdragona 855 i 6 GB RAM, a za czas pracy odpowiada bateria o pojemności 4000 mAh (szczegóły specyfikacji poniżej). Smartfon LG G8X ThinQ oraz udoskonalony LG Dual Screen zostaną wprowadzone do sprzedaży w USA oraz innych kluczowych krajach w listopadzie bieżącego roku. Niestety nie znamy jeszcze cen, ani daty polskiej premiery. 

Podstawowe dane techniczne:

LG G8X ThinQ

 • Procesor: Qualcomm® Snapdragon™ 855 Mobile Platform
 • Wyświetlacz: 6,4 cala, OLED FullVision 19,5:9 FHD+ (2340 x 1080 / 403 piksele na cal)
 • Pamięć: 6 GB pamięci RAM / 128 GB / karta microSD (maks. 2 TB)
 • Aparat: Tylny: 12 MP z obiektywem standardowym (f1,8 / 1,4 μm / 78˚) / 13 MP z obiektywem szerokokątnym (f2,4 / 1,0 μm / 136˚) Przedni: 32 MP z obiektywem standardowym (f/1,9 / 0,8 μm / 79˚)
 • Bateria: 4000 mAh
 • System operacyjny: Android 9.0 Pie
 • Wymiary: 159,3 x 75,8 x 8,4 mm
 • Masa: 192 g
 • Sieć komórkowa: 3G / 4G LTE-A
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5 / NFC / USB typu C 2.0 (kompatybilny z USB 3.1)
 • Zabezpieczenia biometryczne: Czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem
 • Kolor: Czarny
 • Inne: głośniki stereofoniczne / AI CAM / Google Lens / Asystent Google / 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad / system dźwięku przestrzennego DTS:X / kategoria ochronna IP68 – odporność na wodę i pył / HDR10 / szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge™ 3.0 / zgodność z normą MIL-STD 810G / radio FM

Dodatkowy ekran LG Dual Screen

 • Wyświetlacz: 6,4 cala, OLED FullVision 19,5:9 FHD+ (2340 x 1080 / 403 piksele na cal)
 • Wyświetlacz zewnętrzny 2,1 cala, monochromatyczny
 • Wymiary: 165,96 x 84,63 x 14,99mm
 • Masa: 134g
 • Rodzaj styków: Interfejs USB
 • posób składania: zawiasy o kącie obrotu 360 utrzymujące dowolne położenie
 • Kolor: Czarny

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG G8X ThinQ - nowy flagowiec z poprawioną wersją dodatkowego ekranu

 0