LG i Samsung podobno szykują OLED-y w mniejszych rozmiarach dla graczy

LG i Samsung podobno szykują OLED-y w mniejszych rozmiarach dla graczy

OLED-y do niedawna kojarzone były głównie z telewizorami i urządzeniami mobilnymi, ale coraz mocniej zaznaczają swoją obecność także na rynku komputerów PC, czy to w postaci monitorów, czy to laptopów. Wygląda na to, że rok 2022 może być przełomowy pod tym względem.

Pojawiają się nowe plotki na temat planów LG i Samsunga związanych z panelami OLED na 2022 rok, a pierwszych konkretnych zapowiedzi w tym temacie możemy się spodziewać na targach CES w styczniu przyszłego roku. Nie należy jednak oczekiwać, że wraz z pojawieniem się nowych produktów, ceny urządzeń bazujących na OLED-ach będą zdecydowanie bardziej przystępne. Na to zapewne będziemy musieli poczekać nieco dłużej, ale zawsze jest alternatywa w postaci używania telewizora jako wyświetlacza komputera.

LG podobno zamierza wprowadzić na rynek 42-calową wersję swoich telewizorów OLED z serii C.

I tak, z przecieków wynika, że LG zamierza wprowadzić na rynek 42-calową wersję swoich telewizorów OLED z serii C, która powinna zachować lub poprawić funkcje swojej obecnej serii C. Nazwa modelu powinna brzmieć OLED42C2xxx i oczekuje się, że będzie sprzedawana w niższej cenie niż obecne 48-calowe telewizory CX i C1. Oczywiście dostępne będą również większe rozmiary, w tym obecny rozmiar 48 cali, o którym mówi się, że będzie również dostępny w tańszej i niższej serii A2. Jeśli chodzi o dokładną specyfikację, będziemy musieli poczekać do CES, aby poznać szczegóły, ale oczekiwać należy HDMI 2.1, HDMI-VRR i prawdopodobnie jednego lub nawet obu standardów synchronizacji adaptacyjnej, czyli AMD FreeSync Premium Pro i Nvidia G-Sync.

Z drugiej strony mówi się, że Samsung pracuje nad 34-calowym monitorem komputerowym QD-OLED, obok 55-calowych i 65-calowych telewizorów QD-OLED. Na razie jednak bardzo niewiele wiadomo o tych produktach, ale ich masowa produkcja ruszyć ma już 30 listopada i oczekuje się, że będą prezentowane na targach CES. Warto podkreślić, że QD-OLED to nie to samo co QLED, chociaż oba typy wyświetlaczy wykorzystują technologię Quantum Dot i ich nazwa może być myląca. Fakt, że Samsung powraca do wieloformatowych wyświetlaczy OLED, które trafią do telewizorów, cieszy również z tego powodu, że LG w końcu doczeka się dużego rywala, a jak wiadomo większa konkurencja to korzyści dla konsumentów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG i Samsung podobno szykują OLED-y w mniejszych rozmiarach dla graczy

 0