LG jednak kończy ze smartfonami? Próby sprzedaży biznesu zakończone porażką

LG jednak kończy ze smartfonami? Próby sprzedaży biznesu zakończone porażką

Dopiero co słyszeliśmy, że LG nie wypadło ze smartfonowego biznesu i wciąż trwają prace nad zwijanym smartfonem, a dziś koreańska agencja prasowa DongA Ilbo opublikowała informacje, że plany LG dotyczące sprzedaży przynoszącej straty sekcji zajmującej się smartfonami nie powiodły się. Lokalne źródła donoszą, że LG planuje teraz całkowicie zamknąć swój dział smartfonów, po nieudanych negocjacjach z VW (firmy te od jakiegoś czasu współpracowały w zakresie rozwiązań dla samochodów) i innymi podmiotami w sprawie zakupu. W rezultacie nie tylko plany opracowania LG Rollable i wprowadzenia go na rynek zostały przekreślone, ale także cały harmonogram premier telefonów LG.

Najnowsze doniesienia z Korei Południowej sugerują, że porażka w negocjacjach sprzedaży działu smartfonów, to koniec działalności LG w tej branży.

Wiadomość ta pojawia się chwilę po informacjach, że prace nad LG Rainbow, następcy modelu Velvet,  utknęły w martwym punkcie. Anonimowe lokalne źródło branżowe tak komentuje te doniesienia: Nawet biorąc pod uwagę rynki koreańskie i północnoamerykańskie, na których utrzymuje się biznes smartfonów LG Electronics, globalny udział w rynku wynosi około 1%, więc trudno jest znaleźć nabywcę, który kupiłby to wszystko po wysokiej cenie.

Szkoda, ponieważ LG ma wypracowaną rozpoznawalność marki jako producent telefonów w USA i Europie i wprowadziło wiele ciekawych i chwalonych urządzeń (seria G, czy też rewelacyjny V30), jak również dość ekstrawaganckich jak LG Wing z obrotowym wyświetlaczem. LG Wing nie podbił jednak rynku i okazuje się, że mógł być ostatnim gwoździem do biznesowej trumny LG. Wiadomości o zamknięciu biznesu smartfonów i przeniesieniu zasobów do działów motoryzacyjnych, urządzeń i baterii w LG podobno zostaną przekazane pracownikom już w ciągu kilku następnych tygodni, a wycofanie się LG z branży smartfonów może być oficjalnie ogłoszone już w kwietniu.

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG jednak kończy ze smartfonami? Próby sprzedaży biznesu zakończone porażką

 0