LG K7i - smartfon, który ... odstrasza komary

LG K7i - smartfon, który ... odstrasza komary

LG ujawniło właśnie swój nowy smartfon o nazwie K7i , który wyróżnia się jedną, dość unikalną funkcją, a mianowicie odgania komary (a tak przynajmniej twierdzi producent). Zanim zapytacie … nie, nie mamy 1 kwietnia.

Technologia Mosquito Away, w jaką wyposażony jest ten telefon, wykorzystuje ultradźwięki, które są niesłyszalne dla człowieka, ale dla irytujących owadów już tak, przez co sprawiać mają, że komary będą trzymać się od nas z daleka i tym samym chroniąc nas przed ugryzieniami. Czy technika ta jest skuteczna czy też nie, pozostaje kwestią sporną. BBC podaje bowiem, że używanie ultradźwięków do odganiania komarów jest niczym innym jak zwykłym mitem i nie ma żadnych naukowych dowodów potwierdzających działanie tej metody. LG najwyraźniej jest innego zdania, ponieważ koreańska firma już wcześniej wykorzystywała tę technologię w klimatyzatorach, zmywarkach oraz telewizorach. Tym razem poszła o krok dalej i zaimplementowała ją w urządzeniu, które przeważnie zawsze mamy przy sobie.

K7i to pierwszy smartfon z technologią odstraszania komarów - jej skuteczność budzi jednak poważne wątpliwości

Sam telefon to jednak budżetowy sprzęt o naprawdę słabej specyfikacji. Znajdziemy tu 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości zaledwie 854x480 pikseli, czterordzeniowy procesor o niskim taktowaniu 1,1 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB na dane z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD, 8 MP aparat tylny z lampą LED, 5 MP kamerkę przednią do selfie oraz baterię o pojemności 2500 mAh. Producent nie zapomniał jednak o czytniku linii papilarnych oraz funkcjonalności dual-SIM, a całość obsługuje system operacyjny Android 6.0 Marshmallow, czyli wersja sprzed dwóch generacji. K7i skierowany jest na indyjski rynek, gdzie największą popularnością cieszą się tanie słuchawki, a w tym kraju jest także poważny problem z komarami. Cena urządzenia to tylko 7990 INR, czyli ok. 100 EUR, więc osoby zainteresowane tematem mogą zdecydować się na import.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG K7i - smartfon, który ... odstrasza komary

 0