LG nie wypadło z gry? Firma cały czas pracuje nad rozwijanym smartfonem

LG nie wypadło z gry? Firma cały czas pracuje nad rozwijanym smartfonem

Przez ostatnich kilka miesięcy powstanie zwijanego smartfona od LG stało pod znakiem zapytania, tak samo jak ich cały smartfonowy biznes. Po latach słabych wyników finansowych i pozostawania w cieniu innych popularnych marek, w styczniu 2021 roku pojawiły się doniesienia, że cały dział smartfonów LG może zostać sprzedany. Firma nie komentowała doniesień, a wiadomość o potencjalnej sprzedaży w zasadzie przekreślała możliwość wydania innowacyjnego smartfona ze zwijanym ekranem i chociaż LG utrzymywało, że telefon jest nadal w fazie rozwoju, spekulacje i emocje znacznie osłabły w ciągu ostatnich tygodni.  "Mogę stanowczo zaprzeczyć, że jakakolwiek taka decyzja dotycząca przyszłych produktów mobilnych została sfinalizowana" - przekonywało LG pod koniec lutego.

Według najnowszych doniesień, pomimo pogłosek o nadchodzącej sprzedaży działu smartfonów LG, firma ciągle pracuje i szykuje się do wydania smartfona ze zwijanym wyświetlaczem.

Dzisiejszego dnia na stronie internetowej Bluetooth SIG dostrzeżono jednak nowy wpis, dotyczący "LG Rollable" o numerze modelu LM-R910N. W przypadku telefonu, którego etykieta nie pozostawia miejsca na dwuznaczność, ponieważ właśnie otrzymał oficjalny certyfikat Bluetooth 5.2, jest to wystarczający dowód na to, że w najbliższej przyszłości powinniśmy ujrzeć zwijany smartfon od LG. Dzięki wcześniejszym przeciekom i patentom mamy już sporo informacji dotyczących przełomowego telefonu od LG. Jedną z bardziej innowacyjnych funkcji jest drugi wyświetlacz z tyłu, oddzielony od głównego 7,4-calowego aparatu, dzięki czemu można łatwiej wykonywać autoportrety głównym aparatem. Rozdzielczość głównego wyświetlacza po rozwinięciu wynosi 1600 × 2428 pikseli przy współczynniku proporcji 3:2.

Wiemy również, że moduł aparatu smartfona prawdopodobnie pomieści trzy ustawione pionowo aparaty, z których przynajmniej jeden ma być ultraszerokokątny. Telefon prawdopodobnie będzie również wyposażony w baterię 4200 mAh, zasilającą nowy układ Qualcomm Snapdragon 888 SoC i 16 GB pamięci RAM. Koreańskie media donoszą, że nowy smartfon prawdopodobnie pojawi się najwcześniej we wrześniu, co jest spowodowane problemami z modułem rozwijającym ekran i trwałością samego wyświetlacza.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG nie wypadło z gry? Firma cały czas pracuje nad rozwijanym smartfonem

 0