LG opatentowało składany smartfon z przezroczystym wyświetlaczem

LG opatentowało składany smartfon z przezroczystym wyświetlaczem

LG otrzymało patent na nową wersję składanego smartfonu, który, w przeciwieństwie do tego co już zaprezentowano w Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X, ma wyróżniać się przezroczystym wyświetlaczem. Warto podkreślić, że złożony przed czterema laty dokument pozwala dostrzec jak producenci telefonów planowali swoje urządzenia wliczając w to również dość dziwne koncepcje. Z patentu LG wynika, że poziom przezroczystości ma być w pełni kontrolowany przez użytkownika zaś nieprzezroczysta część ekranu skutecznie zakryje przed naszym wzrokiem umieszczone wewnątrz komponenty smartfonu w tym akumulator. Wydaje się więc, że w przypadku takiego modelu nie będzie dane nam obejrzeć podzespoły bez rozebrania sprzętu na części.

LG opatentowało składany smartfon z przezroczystym ekranem.

LG opatentowało składany smartfon z przezroczystym wyświetlaczem

Pomysł kontrolowanej przezroczystości ekranu wydaje się doprawdy interesujący. Niestety jest raczej mało realne, aby wszedł on w życie w najbliższym czasie, ponieważ jakiś czas temu LG oświadczyło, że jest jeszcze za wcześnie na produkcję składanego telefonu. Zamiast tego firma skupiła się na rozwoju innych projektów oraz w tym swych flagowych produktów. Natomiast bez wątpienia LG dysponuje wszelkimi środkami, by wprowadzić nawet teraz telefon z przezroczystym ekranem. LG Display to nominalnie niezależna firma, która regularnie pracuje z macierzystą jednostką nad wieloma różnymi rozwiązaniami odnośnie wyświetlaczy. Dotychczas zaprezentowano przeźroczyste ekrany dla telewizorów.

LG opatentowało składany smartfon z przezroczystym wyświetlaczem

Dużą przeszkodą w odniesieniu sukcesu przez składane urządzenia, przynajmniej w początkowej fazie ich istnienia, są nie tyle sama wysokie koszta produkcji co wynikająca z tego tytułu wygórowana cena, którą Samsung czy Huawei życzą sobie od klientów. Przypomnijmy, iż najtańsza wersja kosztuje 2 tysiące dolarów. Podobnego zdania jest również firma analityczna Gartner, która w najnowszym raporcie zauważa, iż składany sprzęt do 2023 zdobędzie jedynie 5% światowego rynku, co nie jest raczej optymistyczną prognozą dla jego twórców. Jednym z powodów takiej sytuacji jest fakt stagnacji w branży smartfonów, spodowany m.in, tym, iż użytkownicy coraz rzadziej decydują się na wymianę wciąż dobrych urządzeń.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG opatentowało składany smartfon z przezroczystym wyświetlaczem

 0