LG otwiera centrum aktualizacji. Oreo dla LG G6 jeszcze w kwietniu

LG otwiera centrum aktualizacji. Oreo dla LG G6 jeszcze w kwietniu

Na terenie swojego kampusu przy ośrodku badawczo rozwojowym, LG otworzyło centrum aktualizacji oprogramowania, które powstało by producent mógł dostarczać aktualizacje systemu i oprogramowania na całym świecie szybciej i częściej.

Pierwszą rzeczą, która zostanie udostępniona przez nową jednostkę, będzie aktualizacja flagowca LG G6 do długo wyczekiwanego Androida w wersji Oreo. Aktualizacja ta ma rzekomo pojawić się w Korei jeszcze w tym miesiącu. Reszta świata zapewne poczeka nieco dłużej. LG zamierza podjąć walkę z flagowcami Samsunga, który przegania topowe smartfony LG od wielu lat. Producent uważa jednak, że nowe centrum aktualizacji oprogramowania pomoże klientom w zachowaniu spójnych doświadczeń użytkowników, dzięki planowanym ciągłym testom kompatybilności pomiędzy oprogramowaniem a sprzętem również po aktualizacji.

LG wreszcie dostrzegło swój główny problem - bardzo mało aktualizacji bezpieczeństwa i opóźnione wypuszczanie nowych wersji Androida

Zarówno wsparcie po sprzedaży jak i potrzeby klientów są na szczycie listy priorytetów w LG. Stabilne i stałe aktualizacje zademonstrują naszym klientom, że smartfony LG mają długi i wiarygodny cykl życia" - powiedział Jo Seong-jin, CEO LG Electronics. Czy LG uda się spełnić obietnice? Nawet jeśli wreszcie coś się ruszy w sprawie aktualizacji (bo gorzej już być chyba nie może w kwestii flagowców i piszę to jako posiadacz modelu G6), to czy będzie to wystarczającym atutem, który przeważy na korzyść LG? Klienci wybierają Samsunga m.in. ze względu na brak problemów i w miarę szybkie aktualizacje. LG do tej pory kusiło dodatkami w formie choćby świetnych aparatów. Ciekawe dodatki, zapowiadana sztuczna inteligencja w ThinQ i nadzieje pokładane w centrum aktualizacji, mogą przynieść pożądany efekt i skłonić użytkowników Androida do wypróbowania modeli od LG. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG otwiera centrum aktualizacji. Oreo dla LG G6 jeszcze w kwietniu

 0