LG podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku smartfonów

LG podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku smartfonów

Przygoda LG na rynku smartfonów dobiega końca. Producent potwierdził krążące od pewnego czasu informacje o rezygnacji z tego segmentu działalności, która została zaakceptowana przez radę dyrektorów i pozwoli skupić się na innych obszarach. Producent poświęci się opracowywaniu komponentów do pojazdów elektrycznych, inteligentnych rozwiązań do domów, sztucznej inteligencji, robotyki czy produktach business-to-business. To, że LG nie będzie już produkować smartfonów nie znaczy, że dotychczasowi posiadacze tych urządzeń pozostaną na lodzie, ponieważ firma chce zapewnić wsparcie przynajmniej czasowe. Klienci mogą liczyć na aktualizowanie oprogramowania czy pomoc techniczną w tym usługi serwisowe. W sprzedaży dostępny będzie także pozostały asortyment sprzętu aż do wyczerpania zapasów.

LG podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku smartfonów.

LG podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku smartfonów

LG zamierza również nadal współpracować z partnerami biznesowymi podczas wygaszania działalności związanej ze smartfonami. Firma chce ponadto rozwijać technologię mobilną, wliczając w to badania nad 6G, nad którym pracują już różni producenci. Natomiast opracowane do tej pory rozwiązania związane z telefonami zostaną zachowane i wykorzystane w istniejących oraz następnych produktach. Oczekuje się, że dział smartfonów zakończy działalność do 31 lipca 2021 roku. LG nie zdradziło jednak czy po tej dacie telefony nadal będą miały zapewnione wsparcie. Rezygnacja LG ze smartfonów nie dziwi, jeśli pod uwagę weźmiemy statystyki, zgodnie z którymi korporacja odnotowała 23 kwartały z rzędu przynoszące straty. Firma rozważała różne opcje wliczając do tego sprzedaż działu, ale negocjacje z potencjalnymi kupcami miały zakończyć się niepowodzeniem.

Uznano więc, że trwanie w branży zdominowanej przez kilku większych graczy w postaci Samsunga, Apple, Xiaomi czy Huawei nie ma większego sensu. Tym bardziej że do drzwi pomału pukają mniejsi zawodnicy pokroju Oppo. Jest jeszcze Nokia czy Sony, którzy również nie radzą sobie w tej rzeczywistości zbyt dobrze. Pozostaje mieć nadzieję, że LG zapewni dłuższe aktualizacje dla swoich urządzeń zwłaszcza tych poprawiających bezpieczeństwo. Z kolei teraz powinny czekać nas obniżki smartfonów LG pytanie, czy ich zakup ma większy sens?

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku smartfonów

 0