LG prezentuje dwa nowe smartfony z flagowej serii - G7 One i G7 Fit

LG prezentuje dwa nowe smartfony z flagowej serii - G7 One i G7 Fit

Co prawda targi IFA 2018 startują oficjalnie dopiero w piątek, ale producenci już powoli zaczynają prezentować produkty, które przywiozą do Berlina. Jednym z nich jest LG, który zaprezentował dwa nowe smartfony z flagowej serii G7. Zarówno LG G7 One, jak i LG G7 Fit, to nieco tańsze i słabsze warianty high-endowego LG G7 ThinQ, jednak nie należy traktować ich jak zwykłych wersji „lajt”, ponieważ wciąż posiadają wiele cech wspólnych z topowym modelem. Pierwsza z nowości, oznaczona jako One, to telefon z ubiegłorocznym, ale wciąż bardzo wydajnym, procesorem Snapdragon 835, który stanowi część programu Android One, natomiast model Fit posiada jeszcze starszy procesor Snapdragon 821, ale zapewne dostępny będzie w jeszcze przystępniejszej cenie. Niestety, na chwilę obecną koreański producent nie zdradził jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za te smartfony.

LG G7 One, jak i LG G7 Fit stanowić mogą tańszą alternatywę dla flagowca firmy, czyli LG G7 ThinQ.

LG prezentuje dwa nowe smartfony z flagowej serii - G7 One i G7 Fit

Co ciekawe, LG G7 One to pierwszy model z serii G, który otrzymał SoC Snapdragon 835, ponieważ LG G6 zadebiutował w zeszłym roku ze Snapdragonem 821 na pokładzie. Ten model wyposażono w 6,1-calowy panel FullVision o rozdzielczości QHD+ (3120 x 1440 pikseli). Jego proporcje to 19,5:9, a w górnej części nie zabrakło notcha, który kryje sensor zbliżeniowy i światła, diodę powiadomień, przednią kamerkę i głośnik do rozmów. W dolnej części wciąż mamy niewielką „bródkę”, ale ramki i tak są bardzo cienkie. Czytnik linii papilarnych umieszczono zaś tradycyjnie na tylnym panelu. Sprzęt dostępny będzie tylko w jednej konfiguracji pamięci, a mianowicie z 4 GB RAM i 32 GB na dane. Pamięci wewnętrznej nie ma więc zbyt wiele, ale w razie potrzeby będziemy mogli ratować się kartą microSD (do 512 GB). Do zdjęć wykorzystamy zaś pojedynczy aparat tylny z 16 MP sensorem i przysłoną f/1.6, a także 8 MP kamerkę przednią z obiektywem f/1.9 (pole widzenia 80°). Co prawda sprzęt posiada starszy SoC i pojedynczy aparat, ale LG nie oszczędzało na innych aspektach i otrzymujemy Quad DAC ze wsparciem dla DTS:X, wodo- i pyłoodporność (IP68), standard MIL-STD 810G i technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3 dla baterii o pojemności 3000 mAh. Jako że urządzenie bierze udział w programie Android One, na starcie otrzymujemy system Android Oreo 8.1, ale wkrótce otrzyma aktualizację do Android Pie 9 oraz przez dwa lata mamy pewność regularnych update’ów systemu.

LG prezentuje dwa nowe smartfony z flagowej serii - G7 One i G7 Fit

LG G7 Fit zapowiada się z kolei na jeden z tych modeli, które zapowiadało LG, ogłaszając kolejne straty jej mobilnego działu. Wtedy to koreański producent obiecał więcej „nowych konkurencyjnych telefonów”, czyli takich, które charakteryzować się będą bardzo dobrym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Urządzenie otrzymało co prawda jeszcze starszy procesor Snapdragon 821 (wciąż jest to jednak układ flagowej klasy), ale zachowało ekran i funkcje premium z ThinQ i One. Poza tym pod maską znajdziemy 4 GB pamięci RAM i 32 GB na dane, ale na wybrane rynki trafi też wersja Fit+ z 64 GB na dane. Oba warianty posiadają jednak slot microSD. Nie zabrakło także Quad DAC, wodo- i pyłoszczelności, a za czas pracy urządzenia odpowiada bateria o pojemności 3000 mAh. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android Oreo 8.1 , ale w tym przypadku na aktualizację do Androida Pie przyjdzie nam poczekać zapewne nieco dłużej niż w One. Ceny i daty premiery obu nowości mają być ujawnione jeszcze w tym tygodniu.    

LG prezentuje dwa nowe smartfony z flagowej serii - G7 One i G7 Fit

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG prezentuje dwa nowe smartfony z flagowej serii - G7 One i G7 Fit

 0