LG prezentuje gamingowe monitory Nano IPS z czasem reakcji 1 ms

LG prezentuje gamingowe monitory Nano IPS z czasem reakcji 1 ms

LG wprowadza na rynek nową parę gamingowych monitorów wchodzących w skład serii UltraGear. Producent stara się jak najbardziej podkreślać, że są to pierwsze na świecie gamingowe monitory z matrycą IPS, charakteryzujące się czasem reakcji na poziomie 1 ms. Co więcej, mają one wysokie wartości odświeżania, obsługę Nvidia G-Sync, świetną reprodukcję barw (98 procent DCI-P3) oraz oferują wysokie rozdzielczości. Z cech typowo przeznaczonych dla graczy, LG udostępnia tryb Dynamic Action Sync, Black Stabilizer oraz typowy dla tego typ monitorów konfigurowalny celownik, często przydatny w grach FPS.

LG twierdzi, że są to pierwsze na świecie gamingowe monitory z matrycą IPS i czasem reakcji 1 ms.

LG 38GL950G to zakrzywiony, 38-calowy monitor Nano IPS pracujący z rozdzielczością 3840 x 1600 pikseli (UltraWide QHD+) i proporcjami 21:9. Jak już wspominaliśmy, czas reakcji wynosi tu 1 ms (szary do szarego), a prócz tego monitor może się pochwalić imponującymi wartościami odświeżania - do 175 Hz po podkręceniu. Dodatkowo jest to monitor z certyfikatem G-Sync i posiada odpowiedni, wbudowany sprzęt od NVIDII. Wykorzystanie zakrzywionego ekranu ma zwiększyć immersję, pogłębianą przez "praktycznie bezramkowy design" oraz ulepszone Sphere Lighting 2.0 - szereg diod RGB umieszczonych z tyłu monitora, które potęgują atmosferę podczas grania, zmieniając kolor zgodnie z akcją na ekranie. Warto również wspomnieć, że 38GL950G posiada certyfikat VESA DisplayHDR 400 i oferuje maksymalną jasność na poziomie 450 nitów. Niestety wszystko to ma swoją cenę, a LG wyceniło swój produkt na 1999 dolarów. Zamówienia będzie można składać od 1 lipca.

Niższy model 27GL850 to płaski 27-calowy ekran Nano IPS oferujący rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli (QHD). Oferuje on reprodukcję barw, głębię koloru i czas reakcji jak większy model, jednak pozostałe parametry zostały nieco pogorszone. Jest to monitor określany jako kompatybilny z NVIDIA G-Sync, co najprawdopodobniej oznacza, że jest to monitor z technologią Adaptive Sync, który przeszedł testy NVIDII. Maksymalna wartość odświeżania wynosi 144 Hz, mamy tu kompatybilność z HDR10, jednak szczytowa jasność wynosi zaledwie 350 nitów. Gorsze parametry przekładają się jednak na znacznie niższą cenę, która w tym przypadku została ustalona na poziomie 499 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG prezentuje gamingowe monitory Nano IPS z czasem reakcji 1 ms

 0