LG prezentuje na CES 2020 aż 14 nowych modeli telewizorów OLED

LG prezentuje na CES 2020 aż 14 nowych modeli telewizorów OLED

Nie ma chyba producenta, który nie zdecydowałby się na prezentację swoich nowych rozwiązań podczas targów CES, bo oczy całego technologicznego świata zwrócone są teraz właśnie tam. Z takiego samego założenia wyszło LG, które ujawniło podczas imprezy aż 14 nowych telewizorów OLED, w tym trzy telewizory 4K Ultra HD z inspirowanej sztuką serii GX Gallery, 88- i 77-calowe telewizory Real 8K oraz telewizor o przekątnej 48 cali, czyli nowość w kategorii OLED. Zdaniem producenta wszystkie wyróżniają się najwyższą jakością obrazu i nowoczesnym wzornictwem oraz zastosowaniem sztucznej inteligencji, pozwalającej na niespotykany wcześniej realizm filmów, transmisji sportowych oraz gier. Cechy szczególne? Modele OLED 8K i 4K oraz NanoCell 8K zostały wyposażone w nowy inteligentny procesor α (Alpha) 9 Gen 3, który oferuje większą moc obliczeniową i algorytmy głębokiego uczenia.

LG ujawniło podczas CES aż 14 nowych telewizorów OLED, w tym trzy telewizory 4K Ultra HD z inspirowanej sztuką serii GX Gallery, 88- i 77-calowe telewizory Real 8K oraz telewizor o przekątnej 48 cali, czyli nowość w kategorii OLED.

LG prezentuje na CES 2020 aż 14 nowych modeli telewizorów OLED

Telewizory 4K UHD z serii GX Gallery, a także z serii LG OLED WX Wallpaper i LG SIGNATURE OLED R idealnie wtapiają się zaś w otoczenie, zwracając uwagę nowoczesnym wzornictwem, które z pewnością przypadnie do gustu fanom eleganckich rozwiązań. Wystarczy tylko wspomnieć, że 65-calowy model mierzy zaledwie 20 mm grubości, a za sprawą dostarczanego w zestawie specjalnego uchwyt ściennego umożliwia mocowanie płasko na ścianie - sprawia to, że TV przypomina bardziej obraz niż klasyczne urządzenie. Modele LG OLED ZX Real 8K spełniają z kolei wymagania specyfikacji 8K Ultra HD opracowanej przez stowarzyszenie CTA (Consumer Technology Association) i jako jedne z pierwszych uzyskały od niego nowe logo 8K Ultra HD. Warto też wspomnieć o modelu OLED48CX o niespotykanej dotąd przekątnej 48 cali, który łączy w sobie dość kompaktowy rozmiar oraz ostrość obrazu o gęstości pikseli porównywalnej z 96-calową matrycą o rozdzielczości 8K.

Jak twierdzi Park Hyoung-sei, prezes działu LG Home Entertainment: - Tegoroczna linia telewizorów inspirowanych sztuką urzeczywistnia wizję firmy LG dotyczącą oferowania urządzeń o wyjątkowej wartości dla klientów. Oprócz niezrównanej jakości obrazu, wyróżniającej telewizory LG klasy Premium, atutem najnowszych modeli są zaawansowane technologie, wbudowane funkcje sztucznej inteligencji oraz futurystyczne wzornictwo możliwe dzięki matrycy OLED.

LG prezentuje na CES 2020 aż 14 nowych modeli telewizorów OLED

Wraz z premierą nowych modeli LG zdecydowało się również na debiut kilku nowych funkcjonalności, jak obsługa formatu Dolby Vision IQ czy tryb Filmmaker Mode opracowany przez UHD Alliance, dzięki którym telewizory zapewniać mają zupełnie nowy poziom realizmu oglądanych materiałów. Ten ostatni dba o to, by jakość obrazu była zgodna z zamysłem twórców i jest wspierany przez wielu  hollywoodzkich reżyserów. W jaki sposób? Umożliwia wyłączenie niektórych efektów post produkcyjnych, jak wygładzanie ruchu, redukcja szumów i wyostrzanie, przy zachowaniu prawidłowych proporcji obrazu, kolorów i liczby wyświetlanych klatek na sekundę.

Telewizory LG OLED i NanoCell 2020 działają pod kontrolą systemu operacyjnego LG webOS, który pozwala na korzystanie z ogromnego wyboru treści udostępnianych przez ogólnoświatowych dostawców za pośrednictwem aplikacji i usług, takich jak Disney+, Netflix czy CBS All Access. Nowością jest jednak aplikacja Apple TV umożliwiająca konsumentom subskrypcję i oglądanie kanałów Apple TV+ oraz Apple TV, a także dostęp do biblioteki wideo iTunes oraz kupowanie lub wypożyczanie filmów i programów TV z oferty liczącej ponad 100 000 pozycji. Z aplikacji Apple TV będą mogli w tym roku korzystać także użytkownicy telewizorów LG z oferty na lata 2018 i 2019.

Poza tym, powody do zadowolenia mają również fani grania w salonie, bo LG postawiło w tym roku na płynne odwzorowanie ruchu, wysoką częstotliwość odświeżania, krótki czas reakcji oraz realizm obrazu na dużym ekranie i jest pierwszym producentem oferującym telewizory kompatybilne z technologią NVIDIA G-SYNC, pozwalającą na uniknięcie rozrywania obrazu oraz powstawania innych niekorzystnych artefaktów. Producent zapewnia też, że udało mu się znacznie zredukować input lag, przez co jego TV mocno zbliżyły się pod tym względem do monitorów dla graczy. Tryb HGiG Mode opracowany przez Gaming Interest Group pozwala zaś na wyświetlanie obrazu HDR, a certyfikat Eye Comfort Display przyznany przez renomowane laboratorium badawcze TÜV Rheinland potwierdza, że telewizory LG OLED umożliwiają regulację natężenia niebieskiego światła, nie migoczą i zapewniają najwyższą jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG prezentuje na CES 2020 aż 14 nowych modeli telewizorów OLED

 0