Jeśli należycie do osób, dla których cena nie gra roli i jesteście w stanie zapłacić przeszło milion złotych za telewizor, to LG ma dla was idealny produkt: nowy MicroLED Magnit. Ten 118-calowy TV wyceniony został na 237 000 dolarów, co i tak jest znacznie niższą kwotą niż za 136-calowy model, który kosztuje 300 000 dolarów.
118-calowy telewizor Magnit może pochwalić się m.in. pikselami o rozmiarze 0,6 mm, rozdzielczością 4K (tu trochę boli, że nie 8K), technologią LED typu chip-on-board (COB) i przetwarzaniem wspomaganym sztuczną inteligencją, chociaż większość jego ceny wynika z faktu, że mierzy 118 cali po przekątnej i bazuje na zaawansowanej technologii LG DVLED (dioda emitująca światło bezpośrednie), stosowanej w ogromnych wyświetlaczach komercyjnych. Ma również częstotliwość odświeżania 120 Hz, wykorzystuje platformę Smart TV LG webOS i może osiągnąć maksymalną jasność na poziomie aż 2000 nitów.
Nowy LG MicroLED Magnit, czyli 118-calowy telewizor, wyceniony został na 237 000 dolarów.
LG twierdzi, że każda z ponad 8 milionów diod MicroLED w telewizorze emituje indywidualne światło o szerokości ludzkiego włosa, zapewniające czystą czerń i niesamowity kontrast. Nie bez przyczyny uważa, się, że technologia MicroLED łączy to co najlepsze z OLED-ów i LED-ów. Sprzęt koreańskiego giganta jest kompatybilny z HDR10 i HDR10 Pro, a procesor LG Alpha 9, który można znaleźć także w telewizorach LG C3 i G3 OLED, wykorzystuje technologię głębokiego uczenia się sztucznej inteligencji do redukcji szumów obrazu oraz optymalizacji nasycenia kolorów i kontrastu w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu.
Firma LG chwali się też bezproblemową instalacją i konfiguracją, ponieważ każdy blok MicroLED łączy się ze sobą bezprzewodowo oraz umożliwia bezprzewodowe wysyłanie i odbieranie sygnałów przy użyciu technologii LG Zero Connect Box, która może przesyłać obraz i dźwięk 4K o częstotliwości 120 Hz.
„Konstrukcja LG oparta na montażu blokowym umożliwia przesyłanie zasilania do każdej jednostki za pośrednictwem złączy pinowych znajdujących się na krawędziach koncentratora jednostki LED. LG Magnit skraca czas potrzebny na zarządzanie kablami, ponieważ z tyłu wyświetlacza znajduje się tylko kilka przewodów do połączenia bloków ze sterownikami systemowymi i siecią elektryczną” – pisze firma.
Podobnie jak w przypadku większej wersji, 118-calowy telewizor Magnit może być jeszcze droższy, kiedy dodamy do niego opcjonalne głośniki Beolab 50 firmy Bang & Olufsen (w tym przypadku), które wprowadzono na rynek w 2017 r. w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej prawie 40 000 USD. Telewizor jest standardowo wyposażony w zintegrowane głośniki o mocy 50 W.
LG ma także telewizor Magnit z 136-calowym ekranem za 300 000 dolarów. W 2020 roku zaprezentowało zaś ogromną wersję 163-calową, zarówno do użytku komercyjnego, jak i w bardzo dużych domach.
LG nie jest jedyną firmą tworzącą ogromne telewizory MicroLED dla osób dysponujących nielimitowanymi zasobami pieniężnymi. Australijski producent C Seed oferuje model, który się składa i kosztuje 400 000 dolarów. Samsung produkuje także zestawy „The Wall” w różnych rozmiarach, w tym wersję 219-calową, która kosztuje 800 000 dolarów.
Pokaż / Dodaj komentarze do: LG prezentuje nowy telewizor MicroLED Magnit. Ktoś ma 1 mln zł na wydanie?