LG prezentuje telewizory 4K z technologią Nano Cell

LG prezentuje telewizory 4K z technologią Nano Cell

LG opracowało technologię Nano Cell, będącą odpowiednikiem rozwiązania Quantum Dot Samsunga. Dzięki niej wyświetlacze LCD będą mogły stanowić sensowną alternatywę dla OLED.

Konwencjonalne ekrany LCD mają niski efektywny kąt widzenia, przez co odwzorowanie kolorów i kontrastu może spaść nawet o 60% gdy nie spoglądamy na wprost ekranu. Koreański producent twierdzi, że nowy model telewizora 4K z Nano Cell, LG SJ9500 zachowuje 95% odwzorowanie kolorów i kontrastu niezależnie od kąta oglądania.

Odbiorniki wyposażone w technologię Nano Cell obsługują HDR, zarówno w formacie HDR10, jak i Dolby Division. Na tym jednak nie koniec, gdyż kompatybilne są także ze standardem Advanced HDR opracowanym przez Technicolor. Ponadto, LG zastosowało w nich technologię Active HDR, która zdaniem producenta analizuje i optymalizuje zawartość w HDR10 w sposób dynamiczny - w zależności od wyświetlanej sceny. LG umieściło także w SJ9500 funkcję HDR Effect, która emuluje efekt HDR, nawet na obrazie SDR (Standard Dynamic Range).

SJ9500 ma wyróżniać się także brakiem dolnej ramki i niezwykle smukłą obudową, której grubość najcieńszego punktu wynosi zaledwie 6,9 mm. Innymi modelami telewizorów posiadających powyższą funkcjonalność są SJ8500 i SJ8000. Nie będą one jednak aż tak smukłe jak topowy model.

LG nie podało jeszcze cen ani daty premier telewizorów z technologią Nano Cell.

LG Nano Cell TV

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG prezentuje telewizory 4K z technologią Nano Cell

 0