LG Q6, czyli swoista wersja mini G6, już oficjalnie

LG Q6, czyli swoista wersja mini G6, już oficjalnie

LG zapowiedziało dziś nowy smartfon, który w ostatnich przeciekach określany był mianem G6 mini. Q6, bo tak ostatecznie nazywa się to urządzenie, oferuje bliźniaczy do flagowca koreańskiej firmy design, jednak w mniejszej formie i z wyraźnym downgradem w zakresie specyfikacji.

Podobnie jak G6, nowy model otrzymał wyświetlacz FullVision, który wyróżnia się proporcjami 18:9 i niemal bezramkowym designem (te w górnej i dolnej części są naprawdę cienkie). 5,5-calowy panel wyświetli obraz w rozdzielczości Full HD+, czyli 2160 x 1080 pikseli. Sercem smartfona został procesor Snapdragon 435, który w podstawowej wersji wspierany będzie przez 3 GB pamięci RAM i 32 GB na dane. Do sprzedaży trafi jednak również wersja Q6α z 2 GB RAM i 16 GB na dane oraz Q6+ z 4 GB RAM i 64 GB na dane. Na pokładzie znajdziemy także 13 MP aparat tylny oraz 5 MP kamerkę przednią z szerokokątnym obiektywem (100°), natomiast za czas pracy odpowiadać będzie akumulator o pojemności 3000 mAh (niestety bez możliwości wymiany). Całość obsłuży system operacyjny Android 7.1.1 Nougat, a warto też wspomnieć o obecności aluminiowej ramki.

LG Q6 zapowiada się jako ciekawa alternatywa dla flagowca Koreańczyków, szczególnie dla osób, które preferują mniejsze smartfony. Szkoda tylko, że producent zdecydował się na taki duży downgrade w zakresie procesora

Nie da się nie zauważyć, że w porównaniu do LG G6 wydajność mniejszego Q6 będzie wyraźnie niższa, głównie za sprawą słabszego procesora. Spodziewać możemy się także gorszej jakości zdjęć, a w nowym modelu zabrakło też złącza USB typu C czy czytnika linii papilarnych - ten ostatni zastąpiono jednak technologią rozpoznawania twarzy, która posłuży do odblokowywania telefonu. Wszystko zależy tu więc głównie od wyceny poszczególnych wariantów Q6 i jeśli LG nie poszaleje tak jak na premierę G6 i zdecyduje się na rozsądniejsze kwoty, adekwatne do oferowanych możliwości, to seria Q6 może okazać się naprawdę ciekawym wyborem ze średniej półki. Niestety nie znamy jeszcze daty premiery i cen na polski rynek, ale być może jakieś informacje w tym zakresie przyniesie dzisiejsza konferencja LG zorganizowana w Warszawie.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG Q6, czyli swoista wersja mini G6, już oficjalnie

 0