LG rozwiąże problem z monitorem Ultrafine 5K do komputerów Mac

LG rozwiąże problem z monitorem Ultrafine 5K do komputerów Mac

Ostatnio informowaliśmy o tym, że monitor LG Ultrafine 5K przeznaczony dla komputerów Mac ma kłopoty z wyświetlaniem obrazu w pobliżu routerów Wi-Fi. Koreańska firma właśnie zareagowała na zaistniały problem.

Niestety rozwiązanie LG idealne nie jest - po prostu wszystkie modele Ultrafine 5K wyprodukowane po lutym 2017 otrzymają dodatkową warstwę ochronną zapobiegającą interferencji sygnałów bezprzewodowych. Co ciekawe, dotychczas sprzedawane egzemplarze mogłyby być dodatkowo ekranowane, jednak LG nie podało na ten temat żadnych szczegółów. Monitory te mają roczną gwarancję, więc być może po prostu wystarczy złożyć stosowne zgłoszenie na stronie LG.

Monitory Ultrafine mają 27-calowy ekran o rozdzielczości 5120 x 2880, a dodatkowo wyposażone są w jeden port typu Thunderbolt 3, trzy porty USB 3.1, a także posiadają wbudowaną kamerkę i głośniki stereo. Ich obecna cena to 4489 zł. Kupując sprzęt w takiej cenie i mając do czynienia z tak poważną wadą jest niewątpliwie rozczarowujące, jednak pocieszające w tym wszystkim jest to, że LG błyskawicznie zareagowało na sytuację. Jednak na dalsze szczegóły związane z serwisowaniem wprowadzonych już do sprzedaży monitorów trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG rozwiąże problem z monitorem Ultrafine 5K do komputerów Mac

 0