LG UltraGear 27GN950 - pierwszy gamingowy monitor IPS 4K 144 Hz z 1 ms GTG

LG UltraGear 27GN950 - pierwszy gamingowy monitor IPS 4K 144 Hz z 1 ms GTG

Nowa generacja układów graficznych NVIDII jest tuż za rogiem i prawdopodobnie wraz z nowymi kartami zobaczymy bardziej wymagające gry, które osiągają 4K przy odświeżaniu 144 Hz. Producenci monitorów również przeczuwają co ma nastąpić, więc ze swojej strony przygotowują nowy sprzęt. LG postanowiło wszystkich wyprzedzić i wydać monitor LG UltraGear 27GN950, pierwszy na świecie sprzęt do gier łączący panel 4K IPS z czasem reakcji 1 ms GTG. Monitor ma jednocześnie oferować wiele funkcji przeznaczonych dla graczy, które mają sprawić, że będzie się on przedstawiać jako bardzo kusząca gamingowa propozycja dla osób wyczekujących na next-geny.

LG wypuszcza monitor IPS 4K z odświeżaniem 144 Hz i czasem reakcji 1 ms GTG, przewidując nadchodzące trendy i możliwości nowej generacji kart graficznych.

Firma LG ogłosiła dostępność swojego nowego monitora do gier UltraGear 27GN950, następcy wysoko cenionego 27GL850. Nowy model o podobnej konstrukcji i współczynniku proporcji 16: 9 podnosi rozdzielczość z QHD do 4K, oferując ten sam czas reakcji GTG 1 ms i częstotliwość odświeżania 144 Hz. Chociaż obecnie gry przy 1440p i 144 Hz osiągają optymalny poziom wydajności / jakości dla większości użytkowników korzystających z high-endowych kart graficznych, to nadchodzący sprzęt od Nvidii i AMD może potencjalnie zmienić trendy, czyniąc ten monitor przyszłościowym zakupem. 4K UltraGear obsługuje G-Sync i FreeSync Premium Pro i jest zgodny z VESA DisplayHDR 600. Podobnie jak w przypadku swojego poprzednika, LG również kieruje swoją ofertę do twórców treści, którzy będą mogli teraz korzystać z wyższej rozdzielczości i jasności, kalibracji True Color Pro H / W, 10-bitowej głębi kolorów i 98-procentowego pokrycia DCI-P3.

Jeśli chodzi o łączność, monitor jest wyposażony w 1 x DisplayPort, 2 x HDMI, 1 x USB upstream, 2 x USB downstream i gniazdo słuchawkowe. Jest to również pierwszy model z nowym emblematem LG "Wings" na plecach, który ma oznaczać zwycięstwo podczas sesji gier, a duży pierścień LED zapewnia dodatkowe wrażenie dzięki synchronizacji kolorów z tym, co dzieje się na ekranie. Firma LG nie ujawniła oficjalnie ceny monitora, ale ogłosiła dostępność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i innych regionach za pośrednictwem lokalnych sprzedawców. Nieoficjalnie mówi się, że w Stanach Zjednoczonych ceny będą się zaczynać od 800 USD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG UltraGear 27GN950 - pierwszy gamingowy monitor IPS 4K 144 Hz z 1 ms GTG

 0