LG V30 - 6-calowy wyświetlacz OLED FullVision potwierdzony

LG V30 - 6-calowy wyświetlacz OLED FullVision potwierdzony

Pod koniec miesiąca otrzymać mamy oficjalną zapowiedź LG V30, czyli nowego flagowego smartfona koreańskiego giganta, który rywalizować ma z Galaxy Note 8 od Samsunga czy iPhonem 8 od Apple. LG zdecydowało się ujawnić pierwsze szczegóły na temat tego urządzenia, potwierdzając tym samym dotychczasowe przecieki na jego temat.

Wszystkie informacje opublikowane przez producenta tyczą się wyświetlacza V30. Koreańczycy zdradzili, że urządzenie wyposażone będzie w 6-calowy plastikowy panel OLED (P-OLED) typu FullVision. Tę ostatnią technologię znamy już choćby z LG G6 i oznacza ona ekran o proporcjach 2:1 (lub jak preferuje nazywać to LG 18:9) oraz bardzo cienkich ramkach nad i pod wyświetlaczem. Ta pierwsza ma być w stosunku do V20 o20% mniejsza, a druga o 50%, co zaowocowało przesunięciem logo LG z miejsca pod ekranem na tylny panel. Smartfon otrzyma rozdzielczości QHD+ (2880x1440 pikseli), którą znamy już z LG G6, a fanów oglądania filmów na telefonie ucieszyć powinno wsparcie dla standardu HDR10. Poza tym, LG przekonuje, że zastosowanie takiego ekranu przełożyć ma się na najlepsze doznania także w wirtualnej rzeczywistości.

Zgodnie z tym, co sugerowały wcześniejsze doniesienia, LG w końcu zdecydowało się na przesiadkę na panele OLED w swoich flagowych smartfonach

Pomimo że V30 otrzyma plastikowy panel OLED, który charakteryzuje się mniejszą podatnością na stłuczenia, to jednak chroniony będzie przez szkło Gorilla Glass 5. Producent zaimplementował także technologię odpowiedzialną za eliminowanie przypadłości OLEDów, czyli powidoków, a opublikowana grafika sugeruje też zakrzywienie boków ekranu. Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwszy raz, kiedy LG zastosuje panel OLED w swoim telefonie, ponieważ takowy otrzymał już dość eksperymentalny G Flex 2, który debiutował przed dwoma laty. Wygląda jednak na to, że Koreańczycy w końcu zdecydowali się na przesiadkę na te wyświetlacze na dobre, przynajmniej w przypadku high-endowych słuchawek.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG V30 - 6-calowy wyświetlacz OLED FullVision potwierdzony

 0