LG Wing 5G oficjalnie. Smartfon z nietypowym przekręcanym ekranem

LG Wing 5G oficjalnie. Smartfon z nietypowym przekręcanym ekranem

Ostatnie lata na rynku smartfonów to przede wszystkim eksperymenty producentów z nietypowymi formami produktów, poczynając od modeli z dwoma ekranami, przez rozsuwane konstrukcje, po ostatni krzyk mody, czyli składane telefony z elastycznymi OLED-ami. LG postanowiło jednak pójść własną drogą i spróbować czegoś innowacyjnego, jak Wing 5G. Co prawda liczne przedpremierowe przecieki sprawiły, że Wing nie wywołuje już takiego zaskoczenia i efektu wow, ale mimo wszystko nie da się mu odmówić oryginalności, a oficjalna zapowiedź przynosi potwierdzenie wszystkich najważniejszych informacji. Zgodnie z tym, co sugerowały dotychczasowe doniesienia, nietypowa nowość koreańskiego giganta nie jest high-endowym produktem, a przynajmniej w zakresie wydajności, ponieważ jego sercem jest układ ze średniej półki. Wiadomo jednak, że producenci smartfonów starają się unikać Snapdragona 865, ze względu na koszty jakie on generuje, choćby brakiem zintegrowanego modemu 5G.

Wing stanowi owoc inicjatywy Explorer Project, której celem jest tchnienie świeżego powietrza w design smartfonów.

Wing stanowi owoc inicjatywy Explorer Project, której celem jest tchnienie świeżego powietrza w design smartfonów. LG zdaje sobie sprawę, że podejmuje ryzyko i ich propozycje mogę nie spotkać się z uznaniem, tym bardziej trudno nie docenić starań firmy. Wing 5G to dopiero początek i ciekawi jestesmy, co jeszcze Koreańczycy kryją w zanadrzu. Wracając jednak do nowego smartfona, LG ujawniło, że nawiązało współpracę z takimi partnerami jak Qualcomm, silnik wyszukiwania Nver i platformami streamingowymi Tubi i Ficto, co pozowlić ma na pełne wykorzystanie potencjału nietypowej konstrukcji telefonu. Ten wyposażony jest bowiem w dwa ekrany: główny 6,8-calowy P-OLED o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 20,5:9 i pomocniczy, który odsłaniany jest po obróceniu podstawowego o 90 stopni do pozycji horyzontalnej. Ten drugi mierzy 3,9 cala i jest to panel G-OLED o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 1,15:1. Wing nie otrzymał oficjalnego certyfikatu wodoodporności, ale posiada warstwę ochronną odpychającą ciecze.          

Co w tym przypadku najistotniejsze, smartfon może być użytkowany jak zwykły telefon, ale po przekręceniu głównego ekranu do pozycji poziomej otrzymujemy szereg nowych opcji z wykorzystaniem dwóch wyświetlaczy, co zwiększa możliwości sprzętu w zakresie wielozadaniowości. Możemy np. oglądać filmy na głównym ekranie i otrzymywać powiadomienia lub korzystać z komunikatora na drugim. Taki format pozwala także na edycję wideo bezpośrednio w trakcie ich kręcenia lub korzystanie z GPS jednocześnie rozmawiając przez telefon i wiele innych. LG zadbało o wytrzymałość mechanizmu i zastosowano hydrauliczny amortyzator, który absorbuje wstrząs. Wing wytrzmywać ma przynajmniej 200 000 obróceń ekranu. Wymiary telefonu to z kolei 169,5 x 74,5 x 10,9 mm. Sprzęt jest jednak ciężki, bo waży aż 260 gramów.      

Jeśli chodzi o specyfikację, to otrzymujemy procesor Snapdragon 765G z 8 GB pamięci RAM i 128/256 GB na dane. Pojemność baterii wynosi 4000 mAh i nie zabrakło opcji bezprzewodowego ładowania. Za możliwości fotograficzne odpowiadają zaś 32 MP kamera seflie na wysuwanym module, 64 MP główna jednostka, 12 MP aparat szerokokątny przeznaczony głównie do trybu obrotowego oraz drugi szerokokątny aparat o rozdzielczości 13 MP. LG nie ujawniło jeszcze ceny Wing 5G (tani na pewno nie będzie), ani dokładnej daty premiery.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG Wing 5G oficjalnie. Smartfon z nietypowym przekręcanym ekranem

 0