LG Wing - innowacyjny smartfon z obrotowym ekranem zaprezentowany na nowym wideo

LG Wing - innowacyjny smartfon z obrotowym ekranem zaprezentowany na nowym wideo

LG swego czasu szło łeb w łeb z Samsungiem, jeśli chodzi o innowacyjne technologie na rynku smartfonów, w szczególności wyświetlacze. Firma jak na razie zdaje się jednak odpuszczać telefony z elastycznymi ekranami, które umożliwiają składanie urządzeń na pół. Nie oznacza to jednak, że koreański producent zaprzestał eksperymentowania, czego najlepszym przykładem jest nadchodzący smartfon Wing. LG potwierdziło już nazwę urządzenia oraz fakt, że oficjalna prezentacja tego nietuzinkowego telefonu z obrotowym ekranem odbędzie się już za tydzień, 14 września (najbliższy poniedziałek). W ostatnich dniach zaobserwować można jednak wysyp przecieków na temat tego urządzenia i najnowszy prosto z Korei zawiera wideo prezentujące smartfon Wing w akcji.

LG Wing otrzyma dwa ekrany z czego jeden z nich będzie się obracał. Wideo pokazuje smartfon w akcji.

Na powyższym wideo możecie zobaczyć, na czym polega oryginalność LG Wing, a konkretniej jego obrotowy wierzchni ekran, który można przekręcić w taki sposób, że urządzenie przyjmuje niekonwencjonalny kształt litery T, odsłaniając jednocześnie drugi ekran pod spodem. Niewątpliwie jest to bardzo oryginalne podejście, jakiego dotychczas nie widzieliśmy jeszcze w smartfonach, ale tu rodzi się pytanie o jego praktyczność. Co prawda nietrudno sobie wyobrazić potencjalne zastosowania dla takiego rozwiązania, w szczególności w zakresie wielozadaniowości, ale wiele zależeć będzie tak naprawdę od wsparcia ze strony aplikacji. Jeśli nie będziemy bowiem mogli w pełni wykorzystać potencjału tak ułożonych dwóch ekranów, to nie będzie miało to większego sensu.

Kolejną kwestią pozostaje cena. Rodzi się pytanie, czy ludzie będą w stanie zapłacić ok. 1000 USD za tego typu sprzęt. Kwota ta nie wydaje się może zbyt wygórowana, jeśli porównamy ją do flagowców czołowych producentów, ale z przecieków wynika, że LG Wing nie będzie w wcale oferował high-endowej specyfikacji, a przynajmniej nie będzie wyposażony w topowy procesor. Co więcej, trzeba pamiętać, że smartfony LG mają tendencję do szybkiego tracenia na wartości, co skutecznie może zniechęcać do inwestowania w tak drogi sprzęt na starcie. Na plus urządzenia zaliczyć trzeba jednak niewątpliwie jego design, ponieważ wideo potwierdza, że pomimo nietypowej podwójnej konstrukcji nie jest ono wcale tak grube. Wszystkie szczegóły poznamy już za tydzień, więc musimy uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG Wing - innowacyjny smartfon z obrotowym ekranem zaprezentowany na nowym wideo

 0