LG zakończyło właśnie produkcję smartfonów

LG zakończyło właśnie produkcję smartfonów

Na początku kwietnia LG ogłosiło decyzję o wycofaniu się z rynku smartfonów i choć było to mocno rozczarowujące dla fanów słuchawek tego koreańskiego producenta (a tym wielokrotnie nie można było odmówić oryginalności), to jednak spodziewaliśmy się tego od dłuższego czasu, gdyż dział mobilny LG od lat przynosił straty i firma ewidentnie nie miała pomysłu, jak to naprawić. Firma zrobiła właśnie ważny krok w kierunku zamknięcia swojej mobilnej działalności. Ostatnie smartfony LG zjechały z linii produkcyjnej i firma od poniedziałku nie produkuje już żadnych nowych telefonów, a przynajmniej tak podaje Asia Business Daily (LG jeszcze oficjalnie nie potwierdziło tej informacji). 

Ostatnie telefony LG zjechały z linii produkcyjnej i firma od poniedziałku nie produkuje już żadnych nowych smartfonów.

LG podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku smartfonów

Pomimo faktu, że producent ogłosił już na początku kwietnia plany zakończenia działalności na rynku smartfonów, to dotychczas nadal produkował telefony, aby zrealizować kontrakty z firmami telekomunikacyjnymi. Jak donosi Asia Business Daily, fabryka w Wietnamie, w której LG stworzyło wiele swoich smartfonów, zostanie przekształcona w fabrykę sprzętu gospodarstwa domowego (AGD), który jest znacznie intratniejszym biznesem dla przedsiębiorstwa. Ostatnim smartfonem stworzonym przez LG jest V70 ThinQ. Ten wyprodukowano w limitowanej liczbie 1000 egzemplarzy i najpewniej będzie dostępny wyłącznie dla pracowników przedsiębiorstwa. Jest to flagowiec oferujący procesor Qualcomm Snapdragon 888 wspomagany przez 8 GB RAM oraz 6,5-calowy wyświetlacz z odświeżaniem 120 Hz. Całość zasili bateria o pojemności 5300 mAh z ładowaniem 45 W. LG V70 ThinQ pracuje pod kontrolą Androida 11.

Po latach tracenia pieniędzy LG w końcu zdecydowało się na drastyczny krok i zapowiedziało, że do końca lipca zabije swój upadły dział mobilny. Urządzenia producenta wciąż mogą być jeszcze sprzedawane przez jakiś czas po tej dacie i osoby, które kupią telefon LG, nadal będą otrzymywać aktualizacje systemu operacyjnego Android nawet przez trzy lata (w przypadku wybranych modeli). Firma zapewni również czteroletni serwis posprzedażowy od daty produkcji. W międzyczasie LG podobno sprzedało ograniczoną dostawę niewydanych jeszcze Velvet 2 Pro i LG Rollable, które firma zaprezentowała na targach CES w styczniu. Te, podobnie jak V70 ThinQ, trafić mogły wyłącznie do pracowników LG w Korei Południowej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG zakończyło właśnie produkcję smartfonów

 0