LG zapowiada 27-calowy monitor OLED dla graczy w rozsądnej cenie

LG zapowiada 27-calowy monitor OLED dla graczy w rozsądnej cenie

Fani OLED-ów długo musieli czekać aż te w końcu zaczną być stosowane w monitorach dla graczy, a do tego pierwsze modele dostępne były tylko w bardzo dużych rozmiarach i rozdzielczości 4K, co mocno zawęziło ich grupę docelową. Co powiecie jednak na OLED-a dla graczy w średnim rozmiarze w zdecydowanie bardziej przystępnej cenie? LG właśnie zapowiedziało taki sprzęt. 

LG UltraGear 27GR95QE-B to 27-calowy monitor z matrycą OLED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli), częstotliwości odświeżania 240 Hz i czasie reakcji zaledwie 0,3 ms (GtG). Takie parametry to spełnienie marzeń wielu graczy, którzy szukają modeli zapewniających jednocześnie świetną jakość statycznego obrazu i radzących sobie z dynamicznymi grami rywalizacyjnymi (czytaj szybkimi shooterami sieciowymi). 

LG UltraGear 27GR95QE-B to 27-calowy monitor z matrycą OLED o rozdzielczości QHD i częstotliwości odświeżania 240 Hz.

LG UltraGear 27GR95QE-B
 

Sprzęt pochwalić może się też szerokim gamutem (98,5% pokrycia gamy kolorów DCI-P3), a ponieważ jest to OLED, współczynnik kontrastu wynosi aż 1,5 miliona do 1. Nie zabrakło również certyfikatu AMD FreeSync i NVIDII G-Sync, ale nie ma sprzętowego modułu tej drugiej technologii. 

Na zewnątrz monitor ma podświetlenie RGB i podstawkę z 11 cm regulacją wysokości i 20 stopni obrotu na boki oraz kąta pochylenia. Jeśli chodzi o porty, znajdziemy tu dwa HDMI i jeden DisplayPort (nie wiemy jeszcze, w jakich o wersjach), USB 3.0 oraz gniazdo SPDIF do przesyłania dźwięku.

LG UltraGear 27GR95QE-B
 

Na razie, do czasu pojawienia się GR95 na rynku, do wyboru są tylko dwie kategorie monitorów OLED o wysokiej częstotliwości odświeżania. LG i kilka innych marek wyprodukowało 42-calowe i 48-calowe kolosy 4K z częstotliwością odświeżania 120 Hz, które w pewnym sensie uchodzą za monitory (tak naprawdę są to mniejsze telewizory). Alternatywnie, kilku producentów, w tym LG, wprowadziło niedawno 34-calowe ultraszerokie OLEDy o rozdzielczości 3440 x 1440p i częstotliwości odświeżania 165-175 Hz. Corsair wkrótce wypuści zaś na rynek trzecią opcję: 45-calowy sprzęt ultrapanoramiczny (21:9) z częstotliwością odświeżania 240 Hz.

LG jako pierwsze ogłasza monitor OLED 240 Hz, który oferuje rozmiar bardziej adekwatny do typowego biurka gracza i jest wystarczająco szybki, aby wyświetlać dynamiczne gry FPS. Przy podanej cenie 999 USD będzie tańszy niż połowa OLED-ów na rynku. LG ma wypuścić go na rynek w pierwszym kwartale 2023 roku i prawdopodobnie usłyszymy więcej na ten temat na targach CES w styczniu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG zapowiada 27-calowy monitor OLED dla graczy w rozsądnej cenie

 0