LG zapowiada nowe telewizory OLED na 2023 rok. Będą jaśniejsze i inteligentniejsze

LG zapowiada nowe telewizory OLED na 2023 rok. Będą jaśniejsze i inteligentniejsze

LG zapowiedziało właśnie swoją najnowszą ofertę telewizorów OLED na 2023 rok, koncentrując się na elemencie, w którym jego poprzednicy wypadają wyraźnie słabiej w porównaniu z high-endowymi modelami LCD. Mowa oczywiście o maksymalnej jasności.

Nowe modele LG oferuję funkcję Brightness Booster Max na piksel, która w niektórych telewizorach z serii G3 obiecuje nawet o 70 procent jaśniejszy obraz. Docenią to przede wszystkim użytkownicy korzystający z telewizora w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu, ale przełożyć powinno się to także na jeszcze lepszy efekt HDR. 

Nowe modele LG oferuję funkcję Brightness Booster Max na piksel, która w niektórych telewizorach z serii G3 zapewni nawet o 70 procent jaśniejszy obraz.

LG G3

Modele G3, C3 i Z3 z obsługą 8K wykorzystują nowy procesor a9 Gen 6, który oferuje skalowanie AI, mapowanie tonów HDR i obiektowe wyostrzanie obrazu. Chip odpowiada też za przetwarzanie dźwięku AI, które zapewnia 9.1.2-kanałowy dźwięk przestrzenny z wbudowanych głośników. LG rzuca rękawicę Samsungowi również za pomocą funkcji WOW Orchestra, która wykorzystuje głośniki telewizora do uzupełnienia wyjścia z nowszych soundbarów producenta.

LG przyznaje również, że jego interfejs mógł być dla niektórych przytłaczający. Telewizory OLED z 2023 roku są wyposażone w platformę webOS 23, która wymaga znacznie mniej przewijania, z zaledwie dwiema stronami zawartości aplikacji. Zobaczymy też mniej kategorii, a „szybkie karty” pomogą zagłębić się w kategorie, takie jak muzyka i sport. Profile osobiste, konfigurowalne szybkie ustawienia i rekomendacje słów kluczowych oparte na sztucznej inteligencji dostosowują wrażenia do naszych upodobań, a obsługa Matter powinna pomóc zestawowi dobrze współpracować z kompatybilnymi inteligentnymi urządzeniami domowymi.

LG OLED

Tegoroczna oferta nie będzie drastycznie różnić się od poprzedników, chociaż istnieje kilka znaczących ulepszeń. Z3 pozostaje flagowym modelem z 77- i 88-calowymi ekranami 8K, ale G3 lepiej nadaje się teraz do montażu na ścianie, dzięki konstrukcji zero-gap. Jest dostępny w rozmiarach od 55 cali do aż 97 cali, chociaż 70-procentowy wzrost jasności dostępny będzie tylko w wariantach 55, 65 i 77 cali. Najpopularniejsza linia C3 ma przekątną od 42 cali do 83 cali, chociaż w tym przypadku musimy „zadowolić się” standardowym wzmacniaczem jasności.

Co istotne, nie ma już modeli A. LG uważa teraz serię B3 za podstawową ofertę OLEDów i przedstawia ją jako idealną dla graczy z ograniczonym budżetem. W tym przypadku otrzymujemy słabszy chip a7 Gen 6 i nie ma co liczyć na wyższą jasność, ale wciąż dostajemy 4K przy 120 Hz (przydatne z najnowszymi konsolami) i wybór 55-, 65- i 77-calowych paneli.

Jak to często bywa w przypadku prezentacji LG, nie ujawniono jeszcze cen i daty premiery telewizorów OLED 2023. Te informacje będą ujawnione w późniejszym terminie, pewnie bliżej debiutu. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG zapowiada nowe telewizory OLED na 2023 rok. Będą jaśniejsze i inteligentniejsze

 0