LG zapowiada usprawnioną wersję swojego flagowego smartfona

LG zapowiada usprawnioną wersję swojego flagowego smartfona

LG G6 to bardzo dobry flagowiec, który po ubiegłorocznym niewypale, jakim było G5, powinien poprawić wyniki mobilnego działu koreańskiego producenta. Pomóc może w tym także zapowiedziany właśnie odświeżony model tego smartfona o nazwie LG G6+.

Zmiany nie są tu jakieś gruntowne i mamy do czynienia jedynie z drobnym liftingiem. Otrzymujemy tu bowiem więcej pamięci na dane, słuchawki Bang & Olufsen klasy premium i nowe opcje kolorystyczne. Poza tym, producent zapowiedział też pierwszą dużą aktualizację oprogramowania dla G6, które przynieść ma kilka ciekawych funkcji. Zacznijmy jednak od tego, że LG G6+ oferować będzie 128 GB na dane, czyli dwukrotnie więcej niż podstawowy model. Szkoda, że firma nie pokusiła się też o zwiększenie ilości pamięci RAM, bo ta pozostać na poziomie 4 GB. Edycja oznaczona plusem pochwalić będzie mogła się za to wsparciem dla technologii bezprzewodowego ładowania - niestety jak na razie jej cena oraz dostępność pozostają nieznane.

LG G6+ to jedyne drobny lifting standardowego G6, ale kilka wprowadzonych zmian powinno sprawić, że flagowiec LG będzie atrakcyjniejszą opcją … o ile zostanie odpowiednio wyceniony

W międzyczasie otrzymać mamy jednak update dla G6, który wprowadzi funkcję rozpoznawania twarzy umożliwiającą nam odblokowanie telefonu - wystarczy unieść smartfon i nakierować go na twarz. Kolejna nowość to Low Power Consumption wprowadzone w chipsetach Qualcomm - spodziewać mamy się tu wydłużenia czasu pracy sprzętu na baterii, a to za sprawą sensorów zbierających dane i optymalizujących zużycie energii przez nasz smartfon w zależności od naszej lokalizacji i ruchu. To jednak nie wszystko, ponieważ usprawniono kontrolę głośności dźwięku w Hi-Fi Quad, a możemy też ustawić automatyczne nagrywanie połączeń z konkretnymi numerami telefonów. Aktualizacja powinna wkrótce trafić do użytkowników LG G6.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG zapowiada usprawnioną wersję swojego flagowego smartfona

 0