LG zaprezentowało elastyczny, transparentny panel OLED 4K

LG zaprezentowało elastyczny, transparentny panel OLED 4K

Producenci z branży technologicznej lubią się prześcigać we wszelkiego rodzaju rekordach, więc najnowszy wyświetlacz od LG pochwalić może się naprawdę kilkoma nietypowymi osiągnięciami.

Mowa bowiem o pierwszym na świecie elastycznym, transparentnym panelu OLED w rozmiarze 77 cali. Nie da się ukryć, że jest to naprawdę duży panel i wyższy niż dajmy na to … Tom Cruise, który mierzy 170 cm wzrostu. Koreański producent zastosował w tym przypadku standardowe panoramiczne proporcje ekranu, czyli 16:9. Jeśli zaś chodzi o pozostałą cześć specyfikacji, to nie powinniśmy narzekać na rozdzielczość, ponieważ mamy tu do czynienia z ekranem UHD (3840x2160 pikseli, popularne 4K), ale większe wrażenie robi jego transparentność osiągająca wartość do 40%. Co więcej, zastosowanie elastycznego panelu pozwala na jego zakrzywianie w zakresie do 80°.Jak to wszystko przekłada się na rzeczywisty produkt, możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej, gdzie widnieje ten masywny, zakrzywiony ekran z przezroczystością zbliżoną do tej oferowanej przez przyciemniane szkło.

Elastyczny transparentny panel OLED 4K od LG pokazuje, co ten producent jest w stanie osiągnąć z tą technologią

Nie należy się jednak spodziewać, że LG nagle zacznie produkować zakrzywione transparentne telewizory, ponieważ technologia ta wykorzystywana ma być w pierwszej kolejności do znaków i ekranów reklamowych. Osiągnięcie Koreańczyków pokazuje natomiast jaką drogę wyświetlacze OLED przeszły w ostatnich latach i co jeszcze można z nimi osiągnąć. Niedawno podobny przezroczysty panel OLED pokazywał także Panasonic, a ostatnie prototypy Samsunga potrafią się rozciągać i wyginać. Tym samym małymi korkami zbliżamy się do pierwszych konsumenckich produktów oferujących elastyczne wyświetlacze, ale na debiut tego typu urządzeń zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG zaprezentowało elastyczny, transparentny panel OLED 4K

 0