Liczba jednoczesnych graczy w PUBG pierwszy raz w tym roku poniżej 1 mln

Liczba jednoczesnych graczy w PUBG pierwszy raz w tym roku poniżej 1 mln

PlayerUnknown’s Battlegrounds dominowało w rankingach popularności gier w ubiegłym roku i pomimo coraz silniejszej konkurencji ze strony Fortnite w tym roku, gra radzi sobie wciąż niesamowicie dobrze na Steam. Przez 365 dni z rządu, PlayerUnknown’s Battlegrounds udawało się przyciągnąć do siebie ogromną ilość graczy jednocześnie, a ich liczba przez cały rok nie spadała poniżej jednego miliona. Nic jednak nie trwa wiecznie i dobra passa się skończyła. Wczoraj liczba jednoczesnych graczy w PUBG na Steam spadał poniżej magicznej granicy. Trzeba tutaj jednak od razu zaznaczyć, że nie jest to wcale zła wiadomość, ani początek końca dominacji PUBG. W końcu przyciąganie niemal każdego dnia minimum milion graczy jednocześnie, to nie lada wyczyn, a widoczny spadek nie jest ogromny. Jest to swoista ciekawostka, która pojawia się raz na jakiś czas i często można ją powiązać z innym wydarzeniem.  

PlayerUnknown’s Battlegrounds wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Czy rosnąca konkurencja spowoduje w końcu znaczący odpływ graczy?

Co tym razem spowodowało spadek ilości graczy w tym klasyku battle royale? Według statystyk SteamDB, liczba graczy w PlayerUnknown’s Battlegrounds spadła do 960 tysięcy jednocześnie i co ciekawe pokrywa się to z rozpoczęciem beta testów Call of Duty Blackout na PlayStation 4. Media wskazują pojawienie się nowej, zamkniętej bety Call of Duty, jako jedyne sensowne wytłumaczenie (zapewne chwilowego) większego odpływu graczy od PUBG, choć z drugiej strony produkcja ta nieustannie traci zainteresowanie od stycznia tego roku, kiedy padł rekord 3,2 miliona jednoczesnych graczy. W tym momencie większość graczy oczekuje na aktualizację map. Dodatkowo PlayerUnknown’s Battlegrounds w tym roku będzie musiało się zmierzyć z kolejnymi konkurentami. Poza najsilniejszym rywalem, jakim jest Fortnite, w tym roku w kategorii survivalu powalczą również  Call of Duty: Black Ops 4 oraz Battlefield V, każde z własnym trybem battle royale.

Statystyki PUBG na PC wciąż wyglądają imponująco, a liczba ta robiłaby jeszcze lepsze wrażenie, gdyby doliczyć graczy Xbox One oraz mobilnych. Spadki w ilości graczy to zapewne chwilowa sytuacja, która odwróci się wraz z udostępnieniem nowej lokacji. Konkurencja w postaci nowości jak Call of Duty: Black Ops 4 oraz Battlefield V również może chwilowo pogorszyć notowania PUBG, jednak będzie to raczej chwilowy spadek i wątpliwe jest by te typowe strzelanki FPS, były w stanie na poważnie zagrozić PlayerUnknown’s Battlegrounds przez dłuższy okres czasu. Call of Duty: Black Ops 4 trafi do sprzedaży już 12 października 2018 roku, a Battlefield V ponad miesiąc później. Warto w tym okresie będzie obserwować wykresy popularności gier.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Liczba jednoczesnych graczy w PUBG pierwszy raz w tym roku poniżej 1 mln

 0