Life is Strange 2 na pierwszym 20-minutowym gameplayu

Life is Strange 2 na pierwszym 20-minutowym gameplayu

Do premiery Life is Strange 2 pozostał miesiąc nic więc dziwnego, że DONTNOD Entertainment coraz częściej publikuje materiały związane z grą. Tym samym wczoraj dostaliśmy krótki trailer, a dziś coś znacznie lepszego, bo 20-minutowy gameplay z gry (oczywiście jeżeli nie chcecie psuć sobie zabawy radzimy nie oglądać). Zgodnie z przewidywaniami historia skupi się na losach dwójki braci — Seana i Daniela, którzy po sprawieniu dość solidnego zamieszania uciekają w obawie przed policją chcą dostać się do Meksyku. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie tutaj również obecna będzie tajemnicza nadprzyrodzona moc jednego z bohaterów, aczkolwiek na ten moment nie wiemy, który z tej dwójki będzie ją posiadał. Prezentowany materiał dobitnie potwierdza, że ekipa odpowiedzialna za projekt zamierza znów zagrać na emocjach graczy, być może nawet przebijając dokonania z pierwszej odsłony serii.

Nowy materiał z Life is Strange 2 ukazuje sam początek opowieści oraz prezentuje nowych bohaterów i motywacje jakie kierują ich dalszymi poczynaniami.

Tutaj obraz dramatu będzie jeszcze większy, gdyż dotychczas spokojnie, poukładane życie skromnej rodziny w ciągu jednej sekundy zmieni się o 180 stopni. Choć teoretycznie postaci z pierwszego Life is Strange nie powrócą, tak potwierdzona obecność miasta Seattle, w którym przez dłuższy okres mieszkała Max Caulfield oraz gdzie zaczyna się nowa przygoda, pozwala przypuszczać, że młoda dziewczyna pojawi się w jakimś epizodycznym występie. Co ciekawe zaprezentowany gameplay pozwala odnieść wrażenie, że rozgrywka nie przejdzie znaczącej metamorfozy względem tego, co widzieliśmy już wcześniej. Potwierdza to także oprawa wizualna do bólu przypominająca wcześniejsze części i która, choć nie dorasta do pięt wielu nowocześniejszym tytułom, to dzięki charakterystycznej stylistyce cieszy oko.

Jednak bez względu na ewentualne uprzedzenia niektórych fanów pragnących powrotu najbardziej szalonego wirtualnego duetu ostatnich lat, czyli Max i Cloe, Life is Strange 2 zapowiada się na godnego kontynuatora serii pomimo wprowadzenia do świata zupełnie świeżych postaci. Może właśnie ten aspekt oraz brak zbędnego kontynuowania wcześniej zakończonej opowieści zadecyduje o sukcesie gry i uznaniu branżowych krytyków. O tym przekonamy się dokładnie 27 września, kiedy to zadebiutuje pierwszy z pięciu epizodów drugiej części. Niestety autorzy raczej nie planują oficjalnej polskiej lokalizacji, aczkolwiek odpowiednie spolszczenie podobnie jak w przypadku pozostałych odsłon zostanie przygotowane przez rodzimą doświadczoną ekipę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Life is Strange 2 na pierwszym 20-minutowym gameplayu

 0