Life is Strange 2 otrzymało drugi teaser, który pokazuje użycie mocy

Life is Strange 2 otrzymało drugi teaser, który pokazuje użycie mocy

Pomimo iż prace nad kontynuacją ciepło przyjętej przygodówki Life is Strange trwają już od dłuższego czasu, tak dopiero niedawno przy okazji targów E3 twórcy zdecydowali się ujawnić pierwszy materiał filmowy, który jednak nic poza logo nam nie zdradził. Teraz DONTNOD Entertainment zaprezentowało drugi teaser. Choć trwa on ledwie kilkanaście sekund, to widzimy na nim więcej niż w przypadku poprzedniego materiału, a świat Life is Strange 2 obserwujemy w dość nietypowych okolicznościach, bo z perspektywy kamery policyjnej rejestrującej użycie tajemniczej mocy, która podobnie jak poprzednio będzie stanowić istotny element gry. Dodatkowo widzimy, iż zostanie zastosowane ograniczenie wiekowe 18+, co sugeruje większą dawkę brutalności niż poprzednio. Nie da się ukryć, że całość ma silne powiązania z darmowym wstępem do drugiej odsłony serii, czyli The Awesome Adventures of Captain Spirit. Właśnie tam poznajemy pewnego małego chłopca pragnącego posiadać nadludzkie zdolności.

Premiera pierwszego epizodu Life is Strange 2 nastąpi 27 września.

Całość dość logicznie łączy się z plikami znalezionymi w folderach Captain Spirit, które sugerują kto będzie bohaterem, a raczej bohaterami dwójki. Mianowicie zamiast Max kierowali byśmy losami dwójki braci — Seana i Daniela. Co istotne, ujawnione dialogi dobitnie potwierdzają, że to Sean odegra główne skrzypce, aczkolwiek epizodycznie posterujemy również Danielem. Tutaj pojawiły się dość ciekawe teorie odnośnie ewentualnej opcji sieciowej kooperacji jednakże ciężko je na ten moment zweryfikować. Life is Strange 2 ma rozpocząć się w miejscu zakończenia The Awesome Adventures of Captain Spirit zaś reszta plików potwierdza też, że udamy się m.in. do Seattle, czyli miejsca pobytu bohaterki pierwszej odsłony nim przybyła do Arcadia Bay. Istnieje więc realna szansa, że odegra ona jakąś małą rolę w nadchodzącej produkcji.

Według najnowszych doniesień pierwszy gameplay z gry ujrzymy już niebawem - 20 sierpnia. Z kolei Life is Strange 2 podobnie jak pozostałe części serii zostanie podzielony na epizody, w tym przypadku ich liczba wyniesie pięć odcinków. Debiut pierwszego z nich zaplanowano na 27 września na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Niestety wiele wskazuje na to, że jak to zwykle w przypadku gier DONTNOD Entertainment bywa, otrzymamy pełną angielską wersję. W tym przypadku musimy liczyć tradycyjnie na pomoc rodzimej ekipy zajmującej się lokalizowaniem rozmaitych produkcji takich jak Life is Strange. Wielka szkoda, że jesteśmy znów pomijani, lecz dobrze, że są jeszcze ludzie, którym chce się zająć kinową polonizacją na komputerach. Natomiast samo Life is Strange 2, choć bez duetu, za który pokochaliśmy tę markę, a więc Max i Cloe powinien dać radę wciągając nas na wiele godzin zabawy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Life is Strange 2 otrzymało drugi teaser, który pokazuje użycie mocy

 0