Life is Strange 2 - premiera drugiego epizodu dopiero w przyszłym roku

Life is Strange 2 - premiera drugiego epizodu dopiero w przyszłym roku

Pierwszy epizod pięcioodcinkowej gry Life is Strange 2 pojawił się w sprzedaży pod koniec września, jednak od tamtej pory próżno było szukać informacji o kolejnym epizodzie drugiej odsłony tej pozytywnie przyjętej serii. Po dwóch miesiącach oczekiwania ekipa studia odpowiedzialnego za projekt, DONTNOD Entertainment, zdradziła, kiedy mniej więcej wyda nowy odcinek Life is Strange 2. Niestety wbrew oczekiwaniom fanów nie nastąpi to już w tym roku, a w styczniu przyszłego. Z kolei w przyszłym miesiącu DONTNOD podzieli się szczegółami odnośnie fabuły drugiego epizodu, a także poda pełną datę premiery. Warto podkreślić, że deweloperzy odeszli od swojego tradycyjnego cyklu wydawniczego, który w przypadku pierwszej części i prequelu Life is Strange: Before the Storm wynosił średnio dwa miesiące.

Drugi epizod gry Life is Strange 2 pojawi się w styczniu. Jest to zarazem odejście od dawnego cyklu wydawniczego stosowanego przez deweloperów.

Powodem rezygnacji z dotychczasowego harmonogramu jest według opinii twórców chęć jak najlepszego dopracowania gry oraz dostarczenia fanom odpowiednich doświadczeń z niej płynących. "Rozumiemy, że są pewne oczekiwania odnośnie pojawiania się kolejnych odcinków w podobnym odstępie czasowym jak w przypadku pierwszego Life is Strange. Jeżeli jednak mamy dostarczyć odpowiednią jakość tytułu i zawartej w nim opowieści w zgodzie z konkretną wizją to oznacza, że wcześniejsze ramy czasowe nie mają już zastosowania" - napisali przedstawiciele studia w poście na oficjalnym blogu. Tak więc powinniśmy się szykować na czteromiesięczny odstęp, jeśli chodzi o premiery kolejnych epizodów, co z jednej strony jest odpowiednim krokiem, jeżeli chcemy dopracować projekt, ale z drugiej w przypadku trzymania się tego harmonogramu finałowego odcinka powinniśmy oczekiwać w okolicach stycznia 2020 roku.

Warto podkreślić, że wydawca Life is Strange 2 - Square Enix - odnotowało niespodziewane 33 mln dolarów strat w przychodach, co jest sporym ciosem dla budżetu firmy. Wynika to z faktu reorganizacji pracy najnowszego studia od produkcji triple A, Luminous Productions, które w założeniu miało jedynie wspierać tworzenie gier, ale teraz skupi się na opracowywaniu własnych projektów. Istnieje więc obawa, nasilająca się po wydarzeniach związanych z upadkiem Telltale Games, że Life is Strange 2 może nie zostać dokończone z racji różnych cięć. Tutaj warto wspomnieć, iż zrezygnowano z czterech dodatków do Final Fantasy XV, rzekomo z powodu odejścia reżysera gry. Miejmy jednak nadzieję, że w przypadku drugiej części Life is Strange są to wyłącznie obawy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Life is Strange 2 - premiera drugiego epizodu dopiero w przyszłym roku

 0