Liga Overwatch przyciągnęła 10 milionów widzów w pierwszym tygodniu

Liga Overwatch przyciągnęła 10 milionów widzów w pierwszym tygodniu

E-sport to niesamowicie rozwijająca się branża, a najpopularniejsze tytuły, jak Dota 2, LoL czy CS:GO, swoją widownię liczą w dziesiątkach milionów osób - do tego grona dołącza właśnie Overwatch.
 

Overwatch to z pewnością tytuł nie dla wszystkich. Specyficzna grafika, styl oraz model rozgrywki niekoniecznie podpasują każdemu. Nie przeszkodziło to jednak, aby produkcja Blizzarda przyciągnęła miliony graczy również na płaszczyźnie e-sportowej. Gdyby pojawiły się jednak wątpliwości, to idealnym przykładem jest właśnie trwająca Liga Overwatch. Dane z pierwszego tygodnia sugerują, że popularność tej produkcji idzie w wyśmienitym kierunku. Ponad 10 milionów osób trafiło na transmisję emitującą pojedynki w ramach owej ligi, a podczas starcia Dallas Fuel oraz Seoul Dynasty przed odbiornikami zgromadziło się aż 437 tysięcy osób – jest to obecny rekord Blizzarda pod względem oglądalności online.

Popularność e-sportowej sceny Overwatcha rośnie – pierwszy tydzień Ligi przyciągnął ponad 10 milionów odbiorców

Jak donosi Blizzard, omawiane dane są zebrane ze wszystkich platform oraz stacji, które emitowały ligę. Mowa tu oczywiście o Twitchu oraz wielu pomniejszych partnerach, jak NetEase CC, Panda TV czy ZhanQi TV. Blizzard pokusił się również o dogłębne analizy wyników – w pierwszym dniu osiągnięto średnią liczbę widzów na minutę na poziomie 408 tysięcy, a w skali tygodnia mówimy o 280 tysiącach osób na minutę. Dane są naprawdę imponujące, zwłaszcza że już przez długi czas zza cienia popularnych tytułów e-sportowych nie wychylał się nikt inny. Co więcej, całość może jeszcze urosnąć, bo Overwatch League trwa przecież do czerwca, a rozgrywki finałowe zobaczymy dopiero w lipcu i to właśnie na nich spodziewamy się rekordów oglądalności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Liga Overwatch przyciągnęła 10 milionów widzów w pierwszym tygodniu

 0