Light stworzy smartfon z 9 aparatami z tyłu. Kto da więcej?

Light stworzy smartfon z 9 aparatami z tyłu. Kto da więcej?

Możecie sobie wyobrazić smartfon z aż 9 kamerami z tyłu? Brzmi to absurdalnie, ale właśnie taki sprzęt niedługo trafi na rynek.

Light, firma która stoi za powstaniem aparatu L16, wyróżniającego się obecnością 16 obiektywów na jednej stronie ogłosiła, że pracuje nad smartfonem. Zgodnie z ideą przyświecającą firmie i tym razem urządzenie będzie wyposażone w więcej aparatów, niż można by sobie wyobrazić. Redaktorzy Washington Post twierdzą nawet, że widzieli już działające prototypy telefonów od Light, które posiadały od 5 do 9 aparatów na plecach obudowy. Jednym z głównych inwestorów, jest jeden z największych podwykonawców na świecie - Foxconn. Jest to firma, której Apple powierza montaż większości iPhone'ów. Light ma nadzieje na oficjalną premierę swoich smartfonów jeszcze w tym roku, a ze wsparciem Foxconna, jest to całkiem możliwe. Firma zdobyła już ponadto doświadczenie z Androidem, jako że własnie ten system kontroluje ich aparat L16. Jedynym zmartwieniem pozostaje zatem cena.

Jeszcze wincej rdzeniuf! znaczy... aparatuf

L16 wyceniane jest na 1950 dolarów USD i w tej cenie dostajemy niestety sprzęt ze słabo zoptymalizowanym, powolnym oprogramowaniem. W dobie szybkich smartfonów, użytkownicy oczekują, że wszystko będzie działać w natychmiastowym tempie. Light będzie zatem musiało mocno dopracować oprogramowanie, inaczej ich sprzęt będzie martwy w chwili premiery i zapisze się na kartach historii jedynie jako ciekawostka. Smartfon Light ma posiadać 64 MP główny aparat, co ma pozwolić na lepsze zdjęcia w słabym oświetleniu i oferować specjalne efekty głębi, które zapewne będą wykraczać poza zwykłe rozmycie tła, które posiada większość flagowców. Czy Light osiągnie sukces na rynku fotograficznych smartfonów, okaże się zapewne już wkrótce. W ubiegłym tygodniu LG zapowiedziało, że ich flagowiec będzie posiadać 5 aparatów, jednak liczba ta dotyczy łącznie obu stron smartfona. Jeśłi Light zrealizuje swoją wizję, to na długo odgonią konkurencję (przynajmniej w liczbie aparatów w jednym smartfonie).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Light stworzy smartfon z 9 aparatami z tyłu. Kto da więcej?

 0