Lisa Su (AMD) z wystąpieniem na Computex 2019. Szykuje duże zapowiedzi

Lisa Su (AMD) z wystąpieniem na Computex 2019. Szykuje duże zapowiedzi

Computex 2019 zbliża się dużymi krokami i największe tajwańskie targi komputerowe w tym roku zapowiadają się niezwykle ciekawie, głównie ze względu na zapowiedzi nowych produktów AMD, które spodziewane są w czasie tego wydarzenia. TAITRA (rządowy organ stojący za organizacją tych corocznych targów w Tajpej) oraz AMD pochwalili się, że na specjalną konferencję, która odbędzie się przed samym rozpoczęciem Computex 2019, zaproszona została szefowa czerwonej ekipy. Dr Lisa Su będzie miała okazję pochwalić się najnowszymi osiągnięciami firmy, a notka prasowa wspomina o nadchodzących wysokowydajnych rozwiązaniach następnej generacji. Wystąpienie ma być równie ekscytujące co podczas tegorocznych targów CES, gdzie zaprezentowano m.in. kartę graficzną Radeon VII (pierwsze 7 nm GPU dla konsumenckiego segmentu) oraz zwiastowano CPU Ryzen 3000.

Lisa Su będzie miała okazję pochwalić się najnowszymi osiągnięciami firmy, a notka prasowa wspomina o nadchodzących wysokowydajnych rozwiązaniach następnej generacji.

Lisa Su (AMD) z wystąpieniem na Computex 2019. Szykuje duże zapowiedzi

Czego więc konkretnie możemy spodziewać się po wystąpieniu Lisy Su podczas konferencji Computex 2019? Informacja prasowa sugeruje, że wśród nadchodzących produktów AMD znajdują się nowe procesory EPYC (znane pod nazwą kodową Rome) dla rynku serwerowego, trzecia generacja stacjonarnych CPU Ryzen (Matisse) oraz karty graficzne bazujące na next-genowej architekturze Navi. Co prawda nie pada tu wprost stwierdzenie, że właśnie te produkty zostaną ujawnione w czasie tego wydarzenia, ale wydaje się to być dość oczywistą wskazówką. Procesory Rome i Matisse są wręcz pewniakami (niewykluczone są też Threadrippery trzeciej generacji), ale jest duża szansa, że Navi także pojawi się na konferencji, choćby w formie dość ogólnej zapowiedzi, która da nam jakieś pojęcie, czego możemy spodziewać się po tych GPU.

Jak na razie to jednak tylko spekulacje i nie mamy innego wyjścia jak uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać przełomu maja i czerwca. W tym roku targi Computex potrwają bowiem od 28 maja do 1 czerwca, choć sama konferencja zaplanowana została na 27 maja (poniedziałek). Niezwykle ciekawi jesteśmy, jak Navi wypadnie na tle konkurencji i czy technologia ta ma szansę wstrząsnąć rynkiem GPU tak, jak zrobiła to architektura Zen w segmencie CPU. Poza tym, procesory Ryzen 3000 także zapowiadają się ekscytująco, gównie ze względu na przeskok na 7 nm proces technologiczny. W tym samym czasie Intel od lat męczy się z przeskokiem na 10 nm i choć upiera się, że dostarczy pierwsze produkty, które z niego skorzystają, jeszcze w tym roku, nieoficjalne doniesienia zdają się sugerować coś innego (wskazują na początek przyszłego roku). Oznaczać to może, że AMD wyrwie dla siebie jeszcze większy kawałek tortu z rynku CPU - szacuje się, że w segmencie serwerowym do końca przyszłego roku zgarnie już 10%.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lisa Su (AMD) z wystąpieniem na Computex 2019. Szykuje duże zapowiedzi

 0