Lisa Su, CEO AMD jednym z najlepszych dyrektorów generalnych na świecie

Lisa Su, CEO AMD jednym z najlepszych dyrektorów generalnych na świecie

Amerykańska gazeta finansowa Barron opublikowała listę "Najlepszych na świecie dyrektorów handlowych w 2019 roku", gdzie Lisa Su, CEO AMD znalazła zasłużone miejsce. Znalazła się ona dodatkowo na okładce wydania, które nosi podtytuł: "Jak Lisa Su zaprojektowała oszałamiający zwrot u producenta chipów Advanced Micro Devices". Lisa Su została umieszczona na równi z innymi docenianymi w branży dyrektorami jak: Jeff Bezos z Amazon, Robert Iger z Disney oraz Satya Nadella z Microsoft. Barron dodał Su do listy w związku z powrotem AMD na rynek. Po mianowaniu jej na stanowisko CEO AMD w 2014 roku, minęło trochę czasu, zanim Su udało się zaprowadzić firmę na obecną pozycję. Pod jej przywództwem, AMD udało się z sukcesem dostarczyć architekturę CPU Zen oraz architekturę Polaris w segmencie GPU, jednak obie były planowane zanim Su objęła stanowisko.

Lisa Su została umieszczona na równi z innymi docenianymi w branży dyrektorami jak: Jeff Bezos z Amazon, Robert Iger z Disney oraz Satya Nadella z Microsoft. Dyrektor NVIDII wyleciał z zestawienia.

Zbliżające się premiery procesorów Zen 2 i procesorów graficznych opartych na Navi, to pierwsze produkty, za które odpowiada AMD pod kierownictwem Su. Zwłaszcza Zen 2 zostało docenione  za wiele obiecujące połączenie nowego procesu 7 nm z TSMC, ogromnych ulepszeń architektonicznych i wykorzystanie technologii chipletów. Zaangażowanie Su w inżynierię jest jej jednym z kluczy do sukcesu: "Uwielbiam spędzać czas z inżynierami, chodzić do laboratorium i doznawać prawdziwych wyzwań, ponieważ pomaga mi to w podejmowaniu lepszych decyzji w biznesie" - powiedziała Su.

Opisując AMD jako "prawdziwe zagrożenie [dla Intela]", Barron spodziewa się, że firma odnotuje duże zyski w nadchodzących latach. Nietrudno zrozumieć dlaczego: AMD zdobyło kilka ofert na superkomputery, takie jak Big Red 200 i Frontier, a płyty główne X570 dla Ryzen 3000 zostały potraktowane przez partnerów jak ASUS i MSI jako produkty premium, a przyszłe architektury AMD dla GPU i CPU są obietnicą utrzymania ogromnej presji na NVIDIĘ i Intela. Mówiąc o NVIDII, Barron w ostatnim zestawieniu usunął dyrektora generalnego tej firmy - Jensena Huanga, z listy "Najlepsi CEO na świecie", ponieważ firma "rozczarowała nowymi chipami graficznymi Turing, kluczowymi w ich gamingowym sektorze". Dzięki procesorom graficznym opartym na 7nm i Navi, AMD kontynuuje swój rozwój w branży konsol do gier, urządzeniach mobilnych i wyświetlaczach dzięki technologii FreeSync. Wydaje się, że najgorszym dla AMD jest to, że Navi osiąga sukces wszędzie, oprócz desktopów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lisa Su, CEO AMD jednym z najlepszych dyrektorów generalnych na świecie

 0